Müfid Yüksel'den Mustafa İslamoğlu'na tokat gibi cevap

Müfid Yüksel'den Mustafa İslamoğlu'na tokat gibi cevap
15.08.2018 19:55:05

"Kur'an İslam-ı" adıyla Peygambersiz ve Sünnet-i Seniyye'siz bir sözde bir din üretmeye çalışan Mustafa İslamoğlu'nun İmam Ahmed Bin Hanbel, İmam- Buhari ve İmam Malik hazretlerinin Hadis Eserlerinin kayıp olduğunu ve asırlar sonra başkalarınca isnat edilerek yazıldığı yönündeki iddialarına sosyolog tarihçi MUfid Yüksel sosyal medyadan cevap verdi.

"Mustafa İslamoğlu'nun, İmam Ahmed Bin Hanbel'in Müsned'inin kayıp/Mefkud olup, ilkin Miladi 17. Yüzyılda Ortaya çıktığına dair iddiasının hiçbir ilmi ve tarihi temeli/gerçekliği bulunmuyor" diyen Yüksel, İmam Ahmed Bin Hanbel, İmam- Buhari ve İmam Malik hazretlerinin müellif nüshalarının sayfalarını yayınlayarak İslamoğlu'nun yalanını ifşa etti.

İŞTE MÜFİD YÜKSEL'İN YAYINLADIĞI SAYFALAR VE PAYLAŞIMLAR

İmam Ahmed Bin Hanbel'in Müsned'inden karelerimamAhmedBinHanbel-Musned-4imamAhmedBinHanbel-Musned-3imamAhmedBinHanbel-Musned-2imamAhmedBinHanbel-Musned-1

İmam Buhari'nin Es-Sülâsiyât'ın kareler
imamBuhari-Es-Sulasiyat-6imamBuhari-Es-Sulasiyat-7imamBuhari-Es-Sulasiyat-5imamBuhari-Es-Sulasiyat-3imamBuhari-Es-Sulasiyat-4imamBuhari-Es-Sulasiyat-2

İmam Malik'in Muvatta'sından kareler
imamMalik-Muvatta-4imamMalik-Muvatta-2imamMalik-Muvatta-3imamMalik-Muvatta-1

İmam Ahmed'in Müsnedi'nden kareler
imamAhmed-Musnedi-3imamAhmed-Musnedi-2imamAhmed-Musnedi-1

 

  1. Torun yeni Torun yeni

    Hocam karşı muhatabınızı alım yerine koyup vakit harcamayin.ümmet onları iyi tanıyor.zaman.gelecek onların arkalarina teneke bağlayıp zilgit çekecek.

  2. Abdullah Ünalan Abdullah Ünalan

    İcma'-ı ulema edille-i erbaadan biridir. Mefkud oldukları farzedilse bile, icma-ı ümmetle bu değerli kaynaklarımız sahih kabul edilmiştir. İcma-ı ümmete muhalefet edenin görüşü geçersiz ve değersizdir.

YORUM YAP