Malcolm X'in katili Louis Farrakhan'dan Trump'a övgü

Malcolm X'in katili Louis Farrakhan'dan Trump'a övgü
29.05.2018 16:25:03

Amerika’da faaliyet gösteren Nation of Islam (İslam Ümmeti) adlı bir örgütün başkanı siyahi milliyetçisi Louis Farrakhan, FBI ve Adalet Departmanı’nı yendiğini belirterek İslam düşmanı Trump'ı övdü. Farrakhan'ın FBI ile işbirliği ile Malcolm X'in ölümünden sorumlu tutuluyor.

Nation of Islam lideri Louis Farrakhan Trump'ın kendisine yardım etmeyi amaçlamadığını ancak “Nation of Islam örgütünün düşmanlarını yıkarak bunu gerçekleştirdiğini” iddia etti.

Daha önce Trump'la ilgili farklı bir görüşe sahip olduğunu belirten Farrakhan, hafta sonu Chicago Radyosu'na konuşarak fikrini olumlu yönde değiştirdiğini beyan etti.

"TRUMP ÜLKEYİ CEHENNEMİN DİBİNE SÜRÜKLEYECEK"

Haaretz'in haberine göre Farrakhan 2016'da "Donald Trump başkan olursa Amerika'yı cehennemin dibine sürükleyecek” demişti.

Nation of Islam liderinin aynı zamanda geçmişte ve bir keresinde Yahudi Cumhuriyetçiler Koalisyonu hakkında konuştuğunda, Trump'ın Yahudi bağışçıları kastederek “Sizin paranızı istemiyorum” demesinden de memnun kaldığı aktarıldı.

İSLAM ÜMMETİ ADIYLA SİYAH IRKÇILIĞI YAPMAKLA SUÇLANIYORLAR

Nation of Islam ABD'de Elijah Muhammed liderliğindeki Siyah hareketi olarak tanımlanıyor. Malcolm X gibi önemli isimlerin de geçmişinde yer aldığı örgüt halen Farrakhan tarafından yönetiliyor. Örgüt isminde İslam olmakla beraber siyahi ırkçılık yapmakla suçlanırken Malcolm X'in ardından tamamen yön değiştirerek İslam dışı bir kulvara saptığı öne sürülüyor.

Büyük şehid Malcolm X'in hayatından kareler

YORUM YAP