İnsanlığın en büyük şeytanlarından biri bebeklerden sonra hayvanlara da taktı

İnsanlığın en büyük şeytanlarından biri bebeklerden sonra hayvanlara da taktı
19.02.2019 12:10:26

Afrika ve Asya'da çocukları kısırlaştırmak için senelik on milyarlarca dolar harcayan Bill Gates, bebek düşmanlığına bir yenisini daha ekledi. "İneklerin çıkardığı gazlar, dünyanın en büyük sorunlarından biri" diyen Gates'in dünyadaki katliam ve çevre kirliliklerine sessiz kalması tepkilere neden oluyor.

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, küresel ısınmadaki payları nedeniyle, ineklerin çıkardığı gazların dünyanın en önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi.

Bill Gates, eşi Melinda Gates ile birlikte yayımladığı yıllık mektubunda tarımsal faaliyetlerin ve inşaat sektörünün küresel ısınmaya yol açan sera gazları salımındaki rollerine dikkat çekti.

Mektupta, dünyadaki inşaatların sayısının 2060'a kadar iki katına çıkmasının beklendiği belirtilerek, "Bu muazzam miktarda çelik ve çimento üretmek anlamına geliyor. Başka bir ifadeyle bu her ay yeni bir New York inşa etmek demektir" denildi.

Gates çifti, sera gazlarında yüzde 24 payı olduğunu söyledikleri tarımsal faaliyetlerle ilgili olarak da "Bu, geğirirken ve gaz çıkarırken metan yayan inekleri de kapsıyor" ifadelerini kullandı.

AMAÇ ÇEVREYİ KORUMAK MI NÜFUSU AZALTMAK MI?

İlk bakışta dünyaya zarar verdiğini düşündüğü şeylere itiraz ediyormuş zannedilen Bill Gates'in asıl amacı nüfus artışını engellemek. Batılıların çok yapmaması, Afrika ve Asya ülkelerinin çocuk sayısının hâlâ artması batılıları çıldırtmaya devam ediyor. 

Batının servet ve iş gücünü, dolayısıyla da gücü ele geçirmesini engellemeye çalışan baronlar, gizli emellerini yalancı çoban Bill üzerinden sürdürüyor. Baronlar her yıl bu amaç için harcanması için Bill Gates Vakfı'na 40 milyyar dolara yakın para aktarıyor.

İŞTE BİLL'İN MASALLARININ DEVAMI

'Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri konusunda konuşacağım aklıma gelmezdi'
Gates, CNN'de katıldığı bir programda "Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım hiç aklıma gelmezdi. İnekler, bakterilerin metan gazı biriktirmesine neden oluyor ve sıra dışı mideleri var" diye konuştu ve hayvan yemlerinin değiştirilmesi için çaba harcanması gerektiğini söyledi.

Karbondiyoksitten 23 kat daha güçlü olduğu belirtilen metan gazı, küresel ısınmanın en önemli unsurlarından biri olarak kabul ediliyor.

Amerikan Gıda ve Tarım Dairesi, tarımsal faaliyet kaynaklı metan gazlarının 2030'a kadar yüzde 60 oranında artacağını öngörüyor.

Dünya genelindeki 1,5 milyar inek ve milyarlarca küçükbaş hayvanın metan dahil onlarca kirletici gaz yaydığı biliniyor.

Amonyak salımının üçte ikisinden de inekler sorumlu tutuluyor.

'Bir inek günde 100-200 litre kadar metan gazı çıkarıyor'
Bazı uzmanlara göre inekler günde ortalama 100 litre ile 200 litre arasında metan gazı çıkarıyor.

Bazı uzmanlar ise bunun 500 litreye kadar çıkabileceğini söylüyor. Bunun bir arabanın bir günde yaydığı metana eşit olduğu belirtiliyor.

YORUM YAP