Halaçoğlu: Gülen Ermeni

Halaçoğlu: Gülen Ermeni
22.05.2018 22:21:38

MHP'den İyi Parti'ye geçen Tarih Kurumu eski başkanı, milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Gülen'in Ermeni olduğunu söyledi, aday listesine alınmadı.

AKKALEMLER ÖZEL

12 Şubat 2018'de Kayseri 38 Kent Tv'de konuk olan Tarih Kurumu eski başkanı ve İyi Parti Milletvekili Prof Dr Yusuf Halaçoğlu, FETÖ elebaşısı Gülen'in Ermeni olduğunu söylemişti.

İyi Partinin kurucularından olan Halaçoğlu, 24 Haziran'da yapılacak genel seçim için partisinden milletvekili aday adayı oldu. Geçtiğimiz hafta danışmanı Kerim Çoraklık FETÖ'den tutuklanan Meral Akşener parti kurucu ağır toplarından Yusuf Halaçoğlu'nu liste dışı bıraktı.

MİLLETVEKİLİ ADAY İSTİFA ETTİ

İYİ Parti İzmir milletvekili adayı olan ve listede birinci bölge 5'inci sırada yer alan İYİ Parti Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı Osman Ertürk Özel, adaylıktan istifa etti.

HALAÇOĞLU'NDAN GARİP SAVUNMA

İYİ Parti kurucularından Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, İzmir'den adaylık başvurusunda bulundu; ancak İzmir'den değil, Kayseri'den aday gösterildi. Kayseri'den aday olmayı kabul etmeyen Halaçoğlu, liste dışı kaldı. Ağustos ayında ailesiyle birlikte İzmir'e yerleşeceklerini, bu nedenle ilk tercihinin İzmir olduğunu belirten Halaçoğlu, "İzmir'de oturacağım için İzmir'den başvuru yaptım; ama Kayseri'de 1'inci sırayı verdiler. Kabul etmedim. Tercihim, İzmir ve Ankara'ydı. Şimdi tekrar Kayseri'ye giderek, seçmenlerle ilgilenmem zor olacağı için Kayseri'den aday olmadım" dedi.

GÜLEN ERMENİ DEDİĞİ İÇİN ADAY YAPILMADI

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu,  FETÖ Lideri Fetullah Gülen ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. 12 Şubat 2018'de Kayseri 38 Kent Tv'ye konuk olan Yusuf Halaçoğlu, Gülen'in Ermeni olduğunu söyledi ve “Bunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var. Baya ciddi bir katliam var Anadolu'da. Sonra Ermenistan'a gidip,  Müslüman olarak geri dönmeleri söz konusu. Özel hatıratlarda var” dedi.

“FETÖ ERMENİ MİDİR?” SORUSUNA BÖYLE CEVAP VERMİŞTİ

38 Kent TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci, Yusuf Halaçoğlu'na “Fetullah Gülen'in kripto Ermeni olduğu belgeli midir?  FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in sizin elinizdeki kripto ermeniler listesinde adı belgeli midir?” diye sormuştu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ise söyle cevap vermişti:  “Bunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var. Baya ciddi bir katliam var Anadolu'da. Sonra Ermenistan'a gidip sonra Müslüman olarak geri dönmeleri söz konusu. Kimin ne kadar Müslüman olup, olmadığına biz karar veremeyiz.  Allah'tan başka hiç kimse bunu bilemez, ama tarihi bir geçmiş varsa bu geçmişi ortaya koyuyoruz” dedi.

Halaçoğlu, Çiftci'nin, “Bu belgeli midir?” sorusuna da, “Özel hatıratlarda var. Devlet belgeleri olarak söz konusu değil. Bu belgeli midir?” sorusuna da, “Özel hatıratlarda var. Devlet belgeleri olarak söz konusu değil. Biz hatıratı birinci elden ilk etapta kaynak gibi görmeyiz ama birkaç yerden aynı yönde şey söz konusuysa bilgi, söz konusuysa o zaman inandırıcı hale geliyor!”

BAZILARINI KIZDIRMIŞ

Halaçoğlu'nun Gülen baba tarafından Ermeni oluşunu ifşa etmesi bazı çevreleri kızdırdığı ve liste dışı kalmasına neden olduğu dile getiriliyor. Halaçoğlu'nun listesi dışı kalmasının ardından partisi ile seçim sonrasında yollarını ayırması, ayrılmazsa da gönderilmesi bekleniyor.

CAN KEMAL ÖZER'in KONU HAKKINDA YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

YORUM YAP