Can Kemal Özer

Gülen’in Ermeni olduğunu söyledi, partisi aday yapmadı

22.05.2018 23:51:30

Uzun süre Türk Tarih Kurumu Başkanlığı yaptı sonra da MHP'den milletvekili seçilmişti.

Partisinden ayrılıp, Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer aldı.

Ancak Akşener, onu aday yapmadı.

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu; “Kayseri 1. sıradan aday göstermek istediler. Ben ise İzmir 1. sırayı istedim, vermediler” dese de işin aslı öyle değil.

Öyle olsa Bahçeli'ye kafa tutmuş, partinin önemli kurucularından olan bir isim liste dışı kalır mıydı?

Kalmaz, kalamaz. Kalıyorsa sıkıntı büyüktür, dert başkadır.

İzmir'in 1. Bölge adayı Aytun Çıray'ın liste başı olması anlaşılabilir. Ya 2. Bölge adayı Dursun Müsavat Dervişoğlu kimdir? O da partinin kurucular kurulundan…

Peki, Dervişoğlu, Halaçoğlu'na tercih edilecek biri midir?

80 sonrası kısa bir süre Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapan Dervişoğlu, Meral Akşener'e desteği ile de biliniyor. İyi de bütün bunları kim biliyor? Kocaman -olmasa da- bir hiç!

Oysa Halaçoğlu, toplumun yakından tanıdığı bir isim. Ayrıca mesele, İzmirli olmak ise her iki isim de İzmirli değil.

HALAÇOĞLU KİMLERİ KIZDIRDI?

Prof. Halaçoğlu'nun Gülen'in baba tarafından Ermeni oluşunu ifşa etmesinin bazı çevreleri kızdırdığı, bu yüzden de liste dışı kaldığı dile getiriliyor. Aslında dile getirilmesi fazla, tam da böyle.

Yusuf Bey, 12 Şubat 2018'de Kayseri 38 Kent Tv'de konuk olur ve programda FETÖ'nün baş teröristi Gülen'in Ermeni olduğunu söyler.

Sunucu Osman Çiftci, Yusuf Halaçoğlu'na “Fetullah Gülen'in kripto Ermeni olduğu yani FETÖ elebaşı Gülen'in sizin elinizdeki kripto Ermeniler listesinde adı geçmekte midir” diye sorar.

Halaçoğlu ise söyle cevap verir:  “Bunun dedesi zamanından gelen bir sıkıntı var. Ermenistan'a gidip sonra Müslüman olarak geri dönmeleri söz konusu... Kimin ne kadar Müslüman olup olmadığına biz karar veremeyiz. Allah'tan başka hiç kimse bunu bilemez, ama tarihi bir geçmiş varsa bu geçmişi ortaya koyuyoruz…”

“Bu belgeli midir?” sorusuna ise, “Özel hatıratlarda var. Biz hatıratı birinci elden ilk etapta kaynak gibi görmeyiz ama birkaç yerden aynı yönde bilgi söz konusuysa o zaman inandırıcı hale geliyor!” diyor.

Bu sözlerin söylenmesinden iki ay sonra ise Halaçoğlu, kurucusu olduğu parti tarafından liste dışı bırakılır.

HALAÇOĞLU'NDAN GARİP SAVUNMA

"İzmir'de oturacağım için İzmir'den başvuru yaptım. Ama Kayseri'de 1'inci sırayı verdiler. Kabul etmedim. Tercihim, İzmir ve Ankara'ydı" diyor Halaçoğlu…

Trajik durumu kurtarmaya çalışan Halaçoğlu'nun bu garip savunmasına inandınız mı?

Sizi bilmiyoruz ama biz inanmadık!

Bu arada iki önemli gelişme daha yaşanıyor. İlki, Meral Akşener'in danışmanı Kerim Çoraklık'ın FETÖ'den tutuklanması. İkincisi ise İzmir milletvekili adayı olan Parti Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı Osman Ertürk Özel'in adaylıktan istifa etmesi.

Yusufhalacoglu-ermeni

BU HALAÇOĞLU'NUN BAZILARINI İLK KIZDIRMASI DEĞİL

2007 Ağustosunda “Dönmelerin listesi elimde” açıklaması yapan Halaçoğlu, FETÖ'cülerin nüfus sistemimizdeki değişiklik yapma girişimlerine de itiraz etmişti.

Önce “Bugün Kürt olarak bilinen hatta hatta şöyle söyleyeyim, Kürt Alevi olarak bilinen birçok insan da maalesef Ermeni dönmeleridir ve TİKKO'nun içinde yer alan, PKK'nın içerisinde yer alan insanlardan birçoğu bunlardan. Yani bizim zannettiğimiz gibi bir Kürt hareketi değil PKK ya da TİKKO hareketi...” demiş sonra da “Birileri bağırabilir çağırabilir, birileri istifa isteyebilir, her şey olabilir. Bunların bir önemi yok" demişti.

Irkçılık suçlamalarına karşı ise “Arşivin nerede olduğunu, bu belgelerin ne işe yaradığını bilmeyen bazı profesörler, yargısız infaz yapıyorlar. Ben ne yaptığımı biliyorum. Yaptığım ırkçılık değil, bilimsel çalışmadır. Görevden alınmam gerçekleri değiştirmez.

Hiçbir konuda belgesiz konuşmadım. Türkiye'de kafasını kuma sokanlar var, bir kısmı da profesör. Aleviler'in yüzde 99'u Türkmendir. Hoca Ahmet Yesevi tarikatından Hacı Bektaşi Veli'ye gelirler. Semah, şaman semasının aynısıdır. 14 yıldır çalıştığım personel müdürüm Alevidir. Bazı Aleviler aradı, anlattım.

Yusufhalacoglu-ermeni2

İYİ PARTİ'YLE DE YOLLAR AYRILIR

Liste dışı kalmasının ardından partisi ile -seçim sonrasında- yollarını ayırması, ayrılmazsa da gönderilmesi beklenen Halaçoğlu, geçmişteki tartışmalarda şunları söylüyordu:

"Benim elimde Ermeni ismi, onun Türk ismi ve hangi mahallede oturduğuna dair liste var. Ama bunu hiçbir zaman açıklamayacağım. Bu bir tehdit olarak da algılanmasın!”

Kripto cenneti bir ülkede, çok şey bilen ve dilini tut-a-mayan bir Halaçoğlu, bir parti de hele ki Akşener'in -şaibeli- partisinde tutulur mu?

Halaçoğlu yırtınsa da tutmazlar, tutmayacaklar!

Gülen Şeytanlar Tarihi:
Gülen'in nesebi hakkında kapsamlı belge ve bilgiler bu eserde

YORUM YAP