Diyanet, Hz Peygamber'e iftira eden bu kitabı derhal toplatmalı

Diyanet, Hz Peygamber'e iftira eden bu kitabı derhal toplatmalı
05.11.2018 22:31:49

"Zeynel Abidin Rahnuma" tarafından kaleme alınan ve 2013 yılında Diyanet Vakfı Yayınları'nca neşredilen "Hz. Peygamber (Roman Tadında Siyer)" adlı eserde skandalifadelerin yer altığı ortaya çıktı.

diyanetsiyer

Cebrail (a.s.), Hz Peygamber (s.a.v.), Hz Ebubekir (r.a.), Hz Ömer (r.a.) ve Hz Aişe (r.a.) annemize hakaret ve iftira içeren kitapta yazanlar pes dedirtti.

İşte o rezil ifadeler:

"Peygamber Medine'ye dönmek isteyince Cebrail ona nazil oldu ve şöyle vahiy getirdi: Ey Muhammed risaleti tebliğ görevini en iyi şekilde yerine getirdin, artık ahiret âlemine göç etme zamanı yaklaştı. Bu nedenle ilahî sırları ve emanetleri Ali'ye teslim etmen gerekir.

Peygamber Ali'yi çağırdı, ilahî fermam ona bildirdi ve sırlar hazinesini ona öğretti. Ama bu hususu açığa vurmaktan kaçınıyordu. Çünkü bunun münafıklara çok ağır geleceğini biliyordu. Aişe durumu hisseti ve Hz. Resullah'ın yanma vararak ısrarla konuyu açıklamasını istedi.

Peygamber şöyle buyurdu: "Ey Aişe, gizli olarak Ali'ye söylediğim bu husustan başkasını haberdar edersen kâfirlerden olursun" dedi.

Ancak, Aişe bu sırrı göğsünde fazla taşıyamadı. Durumu Ömer'in kızı Hafsa'ya aktardı. Hafsa da Ömer ve Ebu Bekir'e söyledi. Yavaş yavaş başkaları da durumu öğrendi. Bu olaydan dolayı 14 kişinin Peygamberi ortadan kaldırmak için suikast planları yaptıkları da söylenmiştir. Ğadiri Hum olayı ile ilgili Ehli Sünnet (ve'l-Cemaat) âlimlerinden birkaç kişi tarafından ve Şiî kitaplarından şöyle bir rivayet de zikredilmektedir: Peygamber Cadîri Hum'a inince develerin palanları birbirine geçirilerek bir minber yapıldı...."

diyanetsiyer1

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NA ÇAĞRI

Aksakallı Akkalemler olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2013 yılında Diyanet Yayınları arasında çıkan ve iftiralar içeren bu rezil kitabın derhal toplatılmalı ve ilgililer hakkında soruşturma açılmalıdır.

Sosyal medyada Diyanet Vakfı Müdürü'ne atfen şu açıklamaya yer verildi: "Türkiye Diyanet Vakfı genel müdürümüzden konuyla ilgili şimdi dönüş yapıldı: Kitap 2013 yılında basılmış. O dönemlerde mütevelli heyeti nde bulunanların bilgileri doğrultusunda basılan bir kitap. Kitabın basımı ve piyasadan toplatılması talimatı verilmiş durumda..."

KİTABIN KÜNYESİ

Çevirmen: Hayati Aydın
Çevirmen: Cemil Sönmez
Yayın Tarihi 2013-01-18
ISBN 9753896047
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 670
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

OKUYUCU YORUMLARI

siikitabi

 

DİYANET KİTABI TOPLATTI

Gelişme sonrasında Diyanet Vakfı kitabı toplattı ve sitesinden de kaldırdı.

Bu yeterli mi? Elbette hayır!

Bu rezil kitabın kimler tarafından onaylandığını açıklamlaı ve haklarında soruşturma başlatmalıdır. Herkesin Peygamberimiz ve Sahabesine hakaret eden bu rezilleri tanımaya hakkı var.

diaynet-kitap

 

  1. Adalet Adalet

    Bu ne yazık bunun cevirisini yapan bu fitne alimlere fırsat verenleri islami bulandiran herkesi görevden alıp ve millete duyurmaları şarttır yoksa şüpheler devam eder

  2. samimi samimi

    Belliki kitap proje ürün...İSLAM dini mezhep duygularına kurban edilemeyecek kadar üstün, eşsiz ve islam dininin temsilcileri mezhep duygularına alet edilemeyecek kadar nefislerinden temizlenmiş...birbirine saygılı ve dinin hükümleriyle birlikte peygamberimizin de sünnetinde neleri itina ve özenle ashabına öğretmişse bunu uygulamışlardır...işte bu ahlak onları her zaman dost ve din kardeşi yapmıştır...peygamberimizin sünnetinde de öncelik büyüklerindir. Sünneti kabul etmek istemeyişleri de bundan olsa gerek...

  3. tolga tolga

    ehli sünnetin unutturulmaya çalışılması çok doğal. içi hurafelerle dolu, mezhepsiz, sünnetsiz bir din planlayan siyonistler ve onların yerli bizden gibi işbirlikçileri. yazık çok yazık. imamhatiplerde sünnet unutturulmaya çalışılıyor. abdestsiz Kur an okutuluyor.

YORUM YAP