CHP'li Muratpaşa Belediyesi bira alım ihalesine çıktı

CHP'li Muratpaşa Belediyesi bira alım ihalesine çıktı
19.12.2018 21:09:39

İhale ilanlarını resmi web sitesinden yayınlayan Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin çıktığı son ihale tartışmaları da beraberinde getirdi. Vatandaşların vergilerinden bütçeleri oluşturulan bir belediyenin bira ihalesine neden çıktığı merak edilirken, sosyal medya üzerinden çok sayıda kullanıcı "Vergilerimizle bira keyfi mi yapıyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Belediyeden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Antalya'nın ilçelerinden biri olan Muratpaşa'da belediyenin açtığı bir ihale tepkilere neden oldu.

Belediye'nin bütçesinden alım yapılacak ihtiyaçları web sitesi üzerinden yayınlayan Muratpaşa Belediyesi, geçtiğimiz dönemlerde bir ihale şartnamesini daha kamuoyuyla paylaştı.

Söz konusu ihale başlığı web sitesinde "Bira ürünleri alım ilanı" olarak geçerken, ihalenin ayrıntılarında sürecin nasıl işleyeceğine dair detaylar da yer aldı.

 

 
Belediyesin resmi sitesinde yer alan ihale duyurularından birisi de 'bira alımını' kapsıyor.

Paramızla bira sefası mı yapıyorsunuz?

Söz konusu ihalenin ardından özellikle sosyal medyada tepkiler art arda gelirken, kimi kullanıcılar, "Bizim paramızla misafirlerinize bira mı dağıtıyorsunuz?", "Vergilerimizle bira sefası mı yapıyorsunuz?" tarzı sorularla sürece tepki gösterdi.

Resmi Twitter'da görüntüle

Belediyeden açıklama yok

Tepkilerin ardından Muratpaşa Belediyesi'nden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, bira ihalesi kapsamında ne kadar alkollü ürün alındığı, alınan biralara ne kadar ücret ödendiği ve içkilerin hangi amaçla temin edilip, nerede kullanıldığı gibi soruların cevabı merak ediliyor.

YORUM YAP