CHP, Amerika'dan aday ithalatına hazırlanıyor

CHP, Amerika'dan aday ithalatına hazırlanıyor
26.04.2018 11:05:54

Muhalefetin aday bulamaması alay konusu oldu. Bu kez CHP'nin Cumhurbakanlığına ABD'den ithalat yapacağı dile getiriliyor.

Kimseye aday beğendiremeyen, genel başkanı da aday olmaya cesaret edemeyen CHP'de işler iyice karıştı. Kulislerde konuşulan iddiaya göre CHP, bu kezde Amerika'dan ithalat yapacak.

Kılıçdaroğlu'nun bu tanımlamayla Kemal Derviş'i işaret ettiği düşünülüyor. Derviş CHP üyesi bir isim. Geçtiğimiz yıllarda Kemal Derviş'in CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorulmuştu. Kılıçdaroğlu da “Neden olmasın” cevabını vermişti.

HER PLANI SUYA DÜŞÜYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak kurarak cuhmurbaşkanlığı yarışında adaylarının Abdullah Gül olmasını istiyordu. Fakat Meral Akşener adaylığından vazgeçmeyince bu plan suya düştü. Kılıçdaroğlu, milletvekilleriyle kapalı grup toplantısında rotayı başka bir isme çevirdi.

EKONOMİDEN ANLAYAN CUMHURBAŞKANI TANIMI

CHP'li milletvekilleri partili bir cumhurbaşkanı adayı istedi. Bazı milletvekilleri Muharrem İnce, Yılmaz Büyükerşengibi isimleri önerse de CHP Lideri, “Türkiye'nin ekonomisinin kötüye gittiğini” vurgulayarak, ekonomiden anlayan, ekonomi konusunda başarılı çalışmaları olmuş bir cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinin önemine işaret etti.

KEMAL GİDECEK, YERİNE KEMAL Mİ GELECEK?

Anasol-M hükümeti sırasında ABD'den ithal edilen sömürge örgütleri IMF ce Dünya Bankası kökenli Kemal Derviş, DSP'ni bölünmesi ve hükümetin düşürülmesine neden olmuştu.

Derviş'in ikinci ithalatı gerçekleşir mi bilinmez ancak, gelirse Kemal'in tayini çıkar yerine geçer. Burası neredeyse kesin!

YORUM YAP