Bu çocukları toplum huzurunu bozmak için PKK veya FETÖ kaçırıyor olmasın!

Bu çocukları toplum huzurunu bozmak için PKK veya FETÖ kaçırıyor olmasın!
22.09.2018 18:25:12

Kars'ta bir çocuk daha kayboldu. Türkiye bu sabah Sedanur'dan gelen ölüm haberiyle sarsıldı. Öğle saatlerinde ise bu defa Kars'ın Digor ilçesinde 6 yaşındaki bir çocuk daha kayboldu.

...................................................................................................................................
Bir zamanlar şehirlere MOBESE adı verilen kameraları kurup, herkesi izlemek için kaçkaç ve araç kundaklama oyunu oynayan FETÖ, şimdi de PKK ile işbirliği yaparak çocuk kaçırıyor olabilir mi?
...................................................................................................................................

Türkiye bu sabah Sedanur'dan gelen ölüm haberiyle sarsıldı. Öğle saatlerinde ise bu kez Kars'ın Digor ilçesinde 6 yaşındaki bir çocuk daha kayboldu.

İlçenin Düzgeçit köyünde oturan 6 yaşındaki Erdoğan Somarlar, öğle saatlerinde bir yakını ile köydeki tarlaya geldi. Çocuğun yakını, Somarlar'a tarla yakınına geldiklerinde kendisini burada beklemesini söyleyip tarlaya gitti. Bu kişi geri döndüğünde çocuğa ulaşamayınca durumu köylülere ve jandarmaya bildirdi.

İhbar üzerine köye gelen jandarma ekiplerinin yanı sıra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlileri ve köylülerce bölgede arama çalışması başlatıldı. Ekiplerin bölgedeki arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Kentin Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde bir hafta önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in cesedi, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerince sabah saatlerinde köyün bir kilometre uzağında üzeri taşlarla örtülü olarak bulunmuştu.

Kaybolan 9 yaşındaki Sedanur'un cenazesi bulundu

Kars'ın Kağızman ilçesinde 7 gün önce kaybolan 9 yaşındaki Sedanur Güzel'in cenazesi, Paslı köyü yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu.

Küçük kızın cansız bedeninin bulunduğu nokta, ailenin ikamet ettiği köye 1 km mesafede.

Sedanur Güzel'in öldürüldüğü belirlenirken, Kars Valisi, olayla ilgili daha önce tutuklanan kişinin başka suçlardan sabıkasının olduğunu, başka gözaltıların da yapılabileceğini söyledi.

MEYVE TOPLAMAYA ÇIKMIŞTI

Kars'ın Kağızman ilçesi Paslı köyünde 16 Eylül'de yabani meyve toplamaya çıkan Sedanur Güzel kaybolmuştu. Köylülerle kırsalda arama çalışmalarından sonuç alamayan aile durumu jandarmaya bildirmişti.

200 KİŞİLİK EKİP ARADI

200 kişilik bir ekip bir haftadır arama çalışmaları yürütüyordu.

Jandarma, AFAD, UMKE, korucular kadavra arama ve iz takip köpekleriyle 7 gün boyunca arama yaptı. Ancak şimdiye kadar bir ize rastlanmamıştı. Sedanur'un kaybolmasına ilişkin soruşturmada şimdiye kadar 1 kişi tutuklandı. O da komşuları Ertan Bozkurt. Olayla ilgili bir televizyon programına da katılan şüphelinin çelişkili ifadeleri dikkat çekmişti. Açık cezaevinden kaçıp sahte kimlikle dolaştığı ortaya çıkmıştı.

CİNSEL SUÇLARDAN SABIKALI

NTV canlı yayınında konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Kars Valisi Rahmi Doğan "Ciddi bir ekip kurmuştuk bugün maalesef acı haber geldi. Gerekli incelemelerden sonra detaylı açıklama yapılacaktır. Ceset köye yakın bir mesafede bulundu. Olayla ilgili tutuklanan komşu Ertan Bozkurt'un geçmişi sağlıklı değil, cinsellikle ilgili önceden işlenmiş suçları var" dedi.

  1. samimi samimi

    Başından beri düşündüğümüz şeyler bu yöndeydi....

YORUM YAP