Almanlar Trump olmayacağını anladı, çare arıyor

Almanlar Trump olmayacağını anladı, çare arıyor
24.09.2018 23:13:28

Almanya'dan, ABD ile AB arasındaki ilişkilerin Trump sonrası düzelmesini bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan bir açıklama geldi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, “Transatlantik ilişkilerde yapısal değişikler var. Bunlar Trump'tan sonra da kaybolmayacak. Almanya'da özellikle de Avrupa'da buna stratejik olarak hazır olmak lazım” dedi. Maas, transatlantik ortaklığın 2018'in koşullarına uyarlanması gerektiğini söyledi.

lmanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas bir kez daha ABD ve Avrupa'nın yollarının ayrıldığına dikkat çekti.

ABD'de alınan bazı kararlardan sosyal paylaşım sayfası Twitter'den haberdar olunduğuna dikkat çeken Alman Dışişleri Bakanı, ABD'deki bazı kişilerin de Beyaz Saray'daki kararları Twitter'dan öğrendiği izlenimi taşıdığını ifade etti.

TWITTER'DEN ÖĞRENMEYELİM

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak amacıyla yarın New York'a gidecek olan Maas, eskiden tüm önemli konularda ABD ile yoğun istişarelerin yapıldığını hatırlatarak, bu istişarelerin azaldığını kaydetti.

Maas, Avrupa Birliği'nin (AB) ABD'ye karşı daha öz güvenli tutum sergilemesini isteyerek, “Biz Avrupalılar, Twitter'dan ertesi gün ne paylaşılacağını bekleyip yılanın önündeki tavşan gibi oturmamamız lazım.” değerlendirmesinde bulundu

YORUM YAP