Alçak Çin şimdi de Müslüman çocuklara el koyuyor

Alçak Çin şimdi de Müslüman çocuklara el koyuyor
23.09.2018 15:53:24

Sistematik insan hakları ihlalleri suçlamalarıyla gündeme gelen Çin'in, Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türkleri'nin çocuklarının yetimhanelere gönderildiğiortaya çıktı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün yayımladığı son rapora göre, Çin'de bir milyondan fazla Uygur Türkü ve diğer Müslüman azınlık toplama kamplarında tutuluyor.

ÇOCUKLAR ELLERİNDEN ALINIYOR

Çin yönetimi Müslüman ailelerin çocuklarını ailenin elinden alarak ülke genelinde yetimhanelere gönderdiği ve İslam düşmanı yetiştirdiği dilşe getirildi. 

Sincanlı 29 yaşındaki Uygur Türkü Meripet, çocukları elinden alınan kişilerden sadece biri. Çinli yetkililerin yakınlarının peşine düşebileceği endişesiyle soyadını kullanmaktan korkan Meripet, Türkiye'de sürgüne mecbur edildikten sonra dört çocuğundan koparılmış.

Kayınvalidesi de hapsedilen Meripet, Sincan'da bıraktığı dört çocuğunun Hotan şehrinde bir yetimhaneye yerleştirildiğini öğrenmiş.

“Bu haberi öğrendikten sonra gerçekten altüst oldum, çünkü çocuklarımı ben kendim büyütmek, onların benimle büyümelerini istiyordum” diyen Meripet, gözyaşları içinde sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onları her düşündüğümde, başıma gelen bütün bunları düşündüğümde, kendimi çok kötü hissediyorum. Bugünlerde ağlamadığım bir gün bile yok.”

KAFİR ÇİN'İN MALLARINI ALARAK ZULME ORTAK OLMAYTIN!

 

YORUM YAP