ZİRAAT-HAYVANCİLİK

Diğer

  Şeytan şirketin adını sildi görevini kendi üstlendi

  Adı şeytan şirkete çıktığı için itibarı biten 130 yaşındaki Monsanto'yu satın alan Alman Bayer, şeytanın adını sildi ama rolünü kendisi üstlendi. Kainat ve içindekileri yok etme yarışında Bayer artık lider olarak şeytanlığı Monsanto ismi olmaksızın sürdürecek...

  İsrail hurması 'Kudüs hurması' yalanıyla satılıyor

  'Kudüs hurması' şeklinde bir hurma türü bulunmadığını kaydeden Gıda Hareketi Başkanı bu adla satılan hurmaların İsrail hurmaları olduğunu bildirdi. Özer; ''Kudüs hurması' adlı yalana verilen her kuruş, Müslüman'a sıkışan kurşundur. Müslümanları akıllarını başlarına almaya çağırıyorum' dedi.

  McDonald'ın patatesleri neden lekesiz, yoksa zehirli mi?

  Michael Polland, Monitor simli zehirle lekeleri yok edilen McDonald's'ın Russet Burbank isimli patateslerinde gizli sırrı ifşa ediyor. Var mı patates isteyen?

  Mazerete bak: Tahlil raporları yabancı dildeydi, anlamadık!

  Türkiye'nin Polonya'dan ithal ettiği sığır etinde deli dana hastalığına rastlandığı belirlendi. Tarım Bakanlığı uzmanı, 'Tahlil raporları Polonya dilinde yazıldığı için ne yazdığını anlamadık' dedi. Peki bu memurlar için bakanlık suç duyurusunda bulunacak mı, bizim savcılar harekete geçecek mi?

  Sucuk salam sosis: Atom bombasına eş değer

  Alkol ve işlem görmüş etler kanser riskini artırıyor. Dünya Kanser Araştırmaları Fonu, kanserden korunmak için alkol ve işlem görmüş et tüketiminden uzak durulması gerektiğini bildirdi.

  İşte Türkiye'yi kanser eden ürünler

  Sağlık Bakanlığı, 2011-2016 yılları arasında kanserden ölümlerin dünya ortalamasının üstünde olduğu Antalya, Ergene ve Dilovası’nda geniş çaplı bir araştırma yaptı. Kanser vakalarında çevre kirliliğinin rolüne ışık tutan çalışmanın sonuçları gizlenen gerç.ekleri gözler önüne serdi. Henüz komuoyuna açıklanmayan raporda insan sağlığını tehdit eden pestisitin taze fasulye, biber, hıyar, marul, maydanoz, çilek, erik ve elmada maksimum kalıntı limitlerini çok aştığı ortaya çıktı. Sularda ise yine kanserojen etkisi bilinen hidrokarbon kalıntıları tespit edildi.

  'İtecik lalesi'ni koparana rekor ceza

  Uşak'ta, koruma altındaki 'İtecik lalesi'nin çiçeğini koparanlara 48 bin 600 lira ceza kesiliyor.

  Kenevir'e ilgi artıyor

  Küresel mafyanın zorla yasaklattığı, 1001 derde deva, dünyanın en mümbit ve verimli bitkisi kenevir devlet kontrolünde yeniden hak ettiği değeri kazanacak.

  Zirai alan arazi borsasında sona gelindi

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

  2 bin ton domuz, eşek ve katır sakatatı ithal edilecek

  11 Nisan 2018 tarihli Resmi Gazete'de Bosna Hersek'ten yapılacak ithalatla ilgili hükümet kararı görenleri şaşkına çevirdi.