Youtube, alçak Esed'in katilliğini yeni fark etti ve askıya aldı

Youtube, alçak Esed'in katilliğini yeni fark etti ve askıya aldı
11.09.2018 23:03:58

Video paylaşım sitesi Youtube, Suriye Devlet Başkanlığı, Suriye Savunma Bakanlığı ve Suriye Arap Haber Ajansı'nın (SAHA) hesaplarını askıya aldı...

Video paylaşım sitesi Youtube, Suriye Devlet Başkanlığı, Suriye Savunma Bakanlığı ve Suriye Arap Haber Ajansı'nın (SAHA) hesaplarını askıya aldı.

Amerika menşeli site Yotube'un, reklamlardan gelir elde ettiği ve ABD yaptırımlarını ihlal ettiği gerkçesiyle bu hesapları askıya aldığı ifade edildi. 

Al Jazeera'nin aktardıklarına habere göre; Suriye Devlet Başkanlığı, Suriye Savunma Bakanlığı ve SAHA'nın Youtube hesaplarının, Pazartesi günü "yasal bir şikayetten dolayı" ve hesaplarda, "Bu hesap, Youtube Hizmet Koşulları'nın ihlaliyle" askıya alındığı belirtildi. 

İHLAL ETTİĞİNİ BELİRTMİŞTİ

Geçen günlerde, ABD'li Tomo News haber sitesi, söz konusu hesapların ABD'nin yaptırımlarını ihlal ettiğini ve Amerika menşeli bir firmadan reklam gelirleri elde ettiğini ifade etmişti. 

ABD yaptırımları sonucunda, Amerikan şirketlerinin, ABD Hazine Bakanlığı'ndan bir lisans almadan Suriye'ye hizmet vermesinin yasak olduğu ifade edildi.

YORUM YAP