Ömer Kayani

Ya başarsalardı?

15.07.2017 05:41:35

 “Görülmeye değer harika sahneler gerçekleşti. Adamlarımızın bazıları - ki bunlar en merhametlileriydi - düşmanların kafalarını kesiyorlardı. Diğerleri onları oklarla vurup düşürdüler, bazıları ise onları canlı canlı ateşe atarak daha uzun sürede öldürüp işkence yaptılar. Şehrin sokakları, kesilmiş kafalar, eller ve ayaklarla doluydu. Öyle ki yolda bunlara takılıp düşmeden yürümek zor hale gelmişti. Ama bütün bunlar, Süleyman Tapınağı'nda yapılanların yanında hafif kalıyordu. Orada ne mi oldu? Eğer size gerçekleri söylersem, buna inanmakta zorlanabilirsiniz. En azından şunu söyleyeyim ki, Süleyman Tapınağı'nda akan kanların yüksekliği, adamlarımızın bileklerinin boyunu aşıyordu.” (Haçlı yazar Aguiles'li Raymund )

Yer: Kudüs

Katliamı yapan: 1. Haçlı ordusu

Öldürülenler: Kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden öldürülen Müslümanlar ve Yahudiler

Tarih: 15 Temmuz 1099.

917 yıl sonra aynı gün, Türkiye:

15 Temmuz 2016, saat 00.15

Cumhurbaşkanı, otelini basan askerler tarafından bilinmeyen bir yere götürülür.   

Saat 00.45

Başbakan'ın araç konvoyu darbeci askerler tarafından sıkıştırılıyor. Başbakanlık korumalarının direnişine rağmen Başbakan darbeciler tarafından alınarak en yakın havalimanından helikopterle bilinmeyen bir yere götürülüyor.

Saat 01.00

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere yönetimde tam bir karmaşa hakim. Herkes Cumhurbaşkanına ve Başbakana ulaşmaya çalışıyor.

Saat 02.00

Ankara ve İstanbul'da direnen halka askerler tarafından ateş açılıyor. Kalabalığın kontrol edilemeyeceğini anlayan darbeciler uçaklarla İstanbul'un ana meydanlarında toplanan halkın üzerine bomba atmaya başlıyorlar. Helikopterler halkı tarıyor. Ağır bombardımana rağmen halk direniyor. Darbeciler istedikleri hızda insiyatifi ele geçiremiyorlar.

Saat 02.30

Bütün Türkiye'de internet ve cep telefonları kesiliyor.

Saat 03.15

Uzunca bir süredir Türkiye hava sahası dışında uçan 14 askeri nakliye uçağı, Ankara Mürted, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, Adana İncirlik, Konya, Diyarbakır, Trabzon ve Hatay havalimanlarına Birleşik Arap Emirliklerinden gelen toplamda 600 kişilik Blackwater paralı askerlerini indiriliyor. Burada kendilerini bekleyen zırhlı araçlara binen ve aralarında bir tane bile Müslüman olmayan askerler şehir merkezlerine giderek sokakta direnen halkın üzerine ayırım yapmadan büyük bir rahatlıkla ateş etmeye, insanları ve araçları zırhlılarla ezmeye başladılar.

 1_4

Saat 04.00

Suriye ve Irak sınırı darbeci askerler tarafından açılıyor. Sınırda bekleyen 8 bin DAEŞ'li üzerlerine ağır makinalı tüfek monte edilmiş pikap kamyonetlerle ABD özel kuvvetleri komutasında başta İskenderun ve Adana olmak üzere Türkiye'nin Güneydoğusuna yayılarak sokakta direnen halkı katletmeye başlıyorlar.

2_3

Suriye'den PKK ve YPG'liler de ağır silahlarla Türkiye sınırlarından girmeye başlıyor.

Saat 04.15

İsrail'den kalkan bir F-4 Fantom uçağı Türk hava kuvvetlerinin tanıtım kodlarını kullanarakTürkiye hava sahasına giriyor ve İstanbul'un Ümraniye ve Üsküdar meydanlarına kimyasal bomba atıyor. Meydanda binlerce kişi can veriyor.

3_3

Saat 05.30

Birleşik Arap Emirliklerinden gelen paralı katillerin katliamları ve Güneydoğu bölgesinde IŞID'ın sınırdan girmesi etkisini gösteriyor ve yavaş yavaş havanında aydınlanmaya başlaması ile birlikte ortaya çıkan dehşet görüntüleriyle halk ne yapacağını bilemez bir halde.

 4_4

Saat 05.45

İngiliz askerlerini taşıyan helikopterler Kıbrıs'ta İngiliz hava üslerinden kalkarak Antalya'ya ve Akdeniz kıyılarının çeşitli bölgelerine, “tatil için Türkiye'de bulunan ve sayıları 50 bin civarı olan vatandaşlarını kurtarmak üzere” indirme yaptı.

5_3

Saat 05.50

Akdeniz'de Suriye operasyonu için hazır bekleyen Fransız savaş gemileri İskenderun limanına doğru hareketleniyor.

Saat 06.00

Radyo ve televizyonlardan halkın güvenliği için sokakları terk etmeleri anonsları yapılıyor.

Saat 06.15

İmralı adasına helikopter ve hücum botlarıyla gelen darbeci askerler Abdullah Öcalan hapishaneden alınarak helikopterle Büyükadaya götürülüyor.

6_3

06.18

Mecliste grubu bulunan bütün partilere sızmış FETÖ'cü ve darbeye destek veren milletvekilleri bir toplantı yapıyor ve ortak basın açıklaması hazırlıyorlar.

Saat 06.25

MİT Ankara ve İstanbul karargahları ağır hava saldırıları sonrasında düşüyor.

Saat 07.30

Yurtta Sulh Konseyi açıklama yaparak yönetime el koyduklarını ve bütün ülkede emir komuta zinciri içinde yönetimi ele geçirdiklerini, halkın güvenliğini tesis ettiklerini açıklıyor. Sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor.

Saat 07.45

TBMM'de grubu olan bütün partilerde bulunan Batıcı ve FETÖ'cü milletvekillerinin hazırladığı bildiri TRT stüdyolarından okunuyor ve TBMM'nin yeni kurulacak olan “Milli Mutabakat Hükümetini” destekleyeceği ilan ediliyor. Diğer milletvekillerinin akibetleri bilinmiyor.  

Saat 08.00

Vatikan'da çanlar çalmaya başlıyor.

7

Saat 09.00

Büyükada'da toplanan CIA ajanları, CNN ve BBC gibi ünlü yayın kuruluşlarına bağlanarak diktatörün devrildiğini, Türkiye'ye demokrasinin geldiğini anlatıyorlar.

8_2

Saat 10.00

Gazeteciler ve üst düzey bürokratlar darbeciler tarafından toplanmaya başlıyor.

9_2

Saat 11.00

Belediyelere ait damperli kamyonlar, darbeci asker ve polislerin nezaretinde sokaklardan cesetleri toplamaya başlıyorlar. Toplanan binlerce ceset bilinmeyen yerlere götürülüyor.

Saat 20.00

Silahlı ve sivil giyimli kişiler önemli bilim insanlarını da evlerinden toplamaya başlıyorlar.

10_3

16 Temmuz 2016

Kozmik odaya tekrar giriliyor. Arşivler kopyalanmaya başlanıyor.

 11_2

MİT'in çevrimdışı tutulan arşivi darbeciler tarafından kopyalanmaya başlanıyor.

Asker ve polislerden kurulu FETÖ milis güçleri mahalle mahalle dolaşarak ellerindeki listelerde bulunan kişileri topluyorlar.

12_2

Toplananlar stadyumlara götürülüyor.

13_2

Stadyumlara toplananlar belirli aralıklarla otobüslerle havaalanlarına götürülerek dev kargo uçaklarına bindiriliyor.

14

Akdeniz ve Ege'de dolaşan ticaret gemilerinden gelen telsiz mesajlarında, bazı uçaklardan açık denizlere cesetlerin atıldığına dair duyumlar geliyor.

17 Temmuz 2016

Güneydoğu Anadolu bölgesindeki bütün askeri birliklerin Konya'ya doğru sevkiyatı emredildi.

AB, ABD ve Nato'dan yapılan açıklamalarda Türkiye'de durumun takip edildiği ve Türk halkının her zaman yanında olunacağı mesajı verildi.

18 Temmuz 2016

Kredi kuruluşları Türkiye'nin notunda değişikliğe gidecek bir durum olmadığını bildiriyorlar.

15_3

18 Temmuz 2016

Pakistan'da da darbe oldu.

16_1

19 Temmuz 2016

ABD ile yapılan gizli anlaşmayla 80 bin ABD askerinin bütün Türkiye'de ki üslerde konuşlanmasına izin veriliyor. İncirlik üssünün tamamı ABD'ye devrediliyor.

17_1

20 Temmuz 2017

Kıbrıs Barış harekatının yıldönümünde Yunanistan Güney Kıbrıs'tan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine girdi. Kıbrıs'ta yeşil hattı geçen Yunan birliklerine İngiliz birlikleri de destek veriyor. Ankara'dan gelen mesaj üzerine Türk birlikleri savaşmadan geri çekiliyor.

18_1

Merkez bankası boşaltıldı ve Türkiye'nin altın rezervleri uçaklarla New York'a gönderildi.

19_1

21 Temmuz 2016

Genel af ilan edildi ve bütün hapishaneler boşaltıldı. Boşaltılan yerlere yeni tutuklular yerleştiriliyor.

20

23 Temmuz 2016

Katar'da darbe oldu.

25 Temmuz 2016

Fethullah Gülen ABD Havayolları uçağı ile İstanbul'a geldi. Okullardan toplanan çocuklar ve FETÖ taraftarları ile yüzbinlerce kişilik karşılama oluşturuldu.

21

26 Temmuz 2016

Fethullah Gülen Dolmabahçe sarayına yerleşti.

27 Temmuz 2016

Hilafet ilan edilerek Fethullah Gülen'in İslam dünyasının halifesi olduğu ilan edildi. Gülen televizyonlarda canlı yayınlanan konuşmasında bütün Müslüman ülkelerin kendisine biat etmesini istedi.

3 saat sonra ilk kabul Bangladeş hükümetinden geldi. Bangladeş başbakanı yaptığı açıklamada Türk halifeye biat ettiğini belirtti.

6 saat sonra IŞID'da Türk halifeye biat ettiğini açıkladı. ABD diğer Müslüman ülkelere Türkiye'nin halifesini kabul etmeleri için baskı yapmaya başlıyır.

28 Temmuz

Halkbank kapatılarak Bank Asya'ya devredildi. Arşivi kopyalanarak ABD'ye gönderiliyor.

İsrail, topraklarına roket atıldığı bahanesiyle Gazze ve Golan tepelerinin devamı olan Suriye'nin bir bölümünün işgaline başladı.

Kıbrıs Türk Barış Gücü adadan tamamen çekildi.

30 Temmuz 2016

 1. Havalimanı inşaatı ve nükleer santral inşaatları çevresel nedenlerle durduruldu.

1 Ağustos 2016

Azerbaycan'da darbe oldu.

Son yüzyılda alfabe değişikliği ile ilmini, istiklal mahkemeleri ile nüfusu ve direnme dirayeti kaybeden Türkiye bu darbeyle birlikte bir yüzyıl daha kaybetmiş oldu.

 

Evet, yukarıda okuduklarınız politik bir “kurgu”. Gerisini sizin kurgulama ve araştırma yeteneğinize bırakıyoruz. 

 

Bütün bunların gerçekte olamayacağını mı düşünenlerdensiniz?

O zaman yalnız değilsiniz!

22

1991 yılına kadar milyonlarca Iraklı ve 2011 yılına kadar milyonlarca Suriyeli de muhtemelen sizin gibi düşünüyorlardı.

23

Bazen karar vermek çok zordur çünkü önünüzde çok fazla seçenek vardır.

İçinden geçtiğimiz kan, ihanet ve ölüm yağan bu zamanların herhalde tek iyi tarafı artık “karar vermenin oldukça kolay” hale gelmesidir.

24

 1. Samimi Samimi

  Bütün bu olanlar bizim hissettiklerimizle gizli ....olayların yaşanmışlığı ile kendini açık etmişken ...bizim için gizli ve bilinmeyen....ancak imzalayan karşı taraf için bilinen ve gizli olmayan lozan maddelerini akla getirebilir mi?

 2. Samimi Samimi

  Bütün bu olanlar bizim hissettiklerimizle ve yaşanmış olayların açıklığı ile ile gizli olmayan ama imzalayan karşı taraf için gizli tutulan lazan anlaşmasının gizli maddeleri olduğunu akla getirmez mi?

 3. Samimi Samimi

  Aslına bakarsanız Erdoğan'ın ısrarla' ışide destek veriyor' olarak gösterilmesi...taraftarlarınızda ısrarla 'köprüde ışidci gibi infaz yapıyorlar' kara propagandasının ısrarla işlenmesi ....fetönün ılımlı eğitimi ve her ülkeye ılımlı olduğu halde kendi ülkesine mesafesi...her ülkede okul açıp kendine amaç halife olma günü geldiğinde kendine hemen biat edecek nesiller yetiştirmekmiş....böylece kitabıyla sünnetiyle sapasağlam duran İslam fetö eliyle değişime uğrayacak...bir yerlerin isteğine uygun eğip bükecekti....

 4. Samimi Samimi

  Aslında Türkiye'nin işgal girişimi de sanırım 1991- 2011 Irak- Suriye muhtemelen 2021 di ancak ( Allah ondan razı olsun Ve gücünü kuvvetini artırsın) mü'minlerin emiri Başkan Erdoğan yaptığı hamlelerle öne aldı beklenmeyen değişikliklere uyum sağlayamadılar galiba....24 ayda 9000 infazla 2023 de bu işi tamamlayıp Irak ve Suriye'deki harita tamamlanacaktı....Elhamdulillah Allah izin vermedi....ne kadar şükretsek azdır...EMEĞİ GEÇEN LERİN ALLAH ÖMRÜNE ÖMÜR KATSIN....ALLAH DÜŞMANA HİÇBİR ZAMAN FIRSAT VERMESİN...AMİN...

 5. özbasak özbasak

  mukemel tesbitte bulunmusun.bucagrafyada yasayan herkes uyanık olmak zorundadır.

 6. Emre Emre

  Eğer darbe başarılı olsaydı darbecilerin ilk girişecekleri iş tüm dini cemaatlerin, tarikatların mensuplarını öldürmek olurdu. Çünkü teröristbaşından halife olmasına en çok ehli sünnet dini cemaatler karşı çıkardı.

YORUM YAP