Türkler, batılılardan az televizyon izliyor

Türkler, batılılardan az televizyon izliyor
13.05.2018 12:06:15

2008 ile 2015 yılları arasında 15 Avrupa Birliği ülkesinin vatandaşları üzerinde yapılan araştırmaya göre, Türkler günün 2 saat 17 dakikasını ekran karşısında geçirirken, bu sürenin AB ortalamasının altında olduğu görüldü

Avrupa Birliği İstatistik Kurumu Eurostat, televizyon izleme oranlarına ilişkin araştırmasının sonuçlarını yayınladı... Buna göre, Türkler, ekran başında Avrupalılardan daha az vakit geçiriyor. Ekran başında en az vakit geçirenlerin de İtalyanlar olduğu belirlendi... En fazla vakit geçirenler ise Yunanlar...

Türkler, ekran başında Avrupalılardan daha az vakit geçiriyor....

Avrupa Birliği vatandaşlarının günde ortalama 2,5- 3 saat arasında ekran başında vakit geçirdiği, Türklerin ise 2 saat 17 dakika ile ortalamanın altında kaldıkları ortaya çıktı. 

2008-2015 yılları arasında Avrupa Birliği üyesi 15 ülkenin vatandaşlarının televizyon izlemek, oyun oynamak gibi faaliyetlerle ekran başında ne kadar vakit geçirdiğine ilişkin araştırmasının sonuçlarını yayımladı. 

Eurostat verileri, Avrupa Birliği vatandaşlarının iş dışında günde ortalama 2,3 saat arasında ekran başında vakit geçirdiğini gösterdi.

Yunanlar günde 3 saatten fazla ekran başında kalarak listede ilk sırada yer alırken, onları Belçikalılar, Finler, İngilizler ve Macarlar izledi. 

Ekran başında en az vakit geçirenler ise 1 saat 56 dakika ile İtalyanlar oldu...

internet-bagimlilik

YORUM YAP