Türkeş-Bahçeli düellosu sürüyor

Türkeş-Bahçeli düellosu sürüyor
11.06.2018 12:40:59

Bahçeli Türkeş'in sözleri üzerine 'MHP'yi dışlamaya kimsenin gücü yetmez' diyerek Ak Partili adayları uyarmıştı. Türkeş, 'Sayın Bahçeli MHP'li adayları uyarsın, çünkü sahada onlar o tür konuşmaları yapıyor' dedi.

Tuğrul Türkeş'in  seçimden sonra AK Parti-MHP ittifakının biteceğine yönelik açıklamasına Devlet Bahçeli teğki göstermişti. Türkeş ise bugün Bahçeliye cevap verdi. 

İşte Bahçeli ve MHP ile yapılan Cumhur İttifakı'na yönelik Türkiş'in açıklaması şöyle:

"Geçen gün sayın Bahçeli, elleri titreyerek bağırıyor, Allah şifa versin, AK Parti adaylarını uyarıyor. Sayın Bahçeli senin MHP adaylarını uyarman lazım. Sahada yanlış mesajı veren MHP adayları.

Onlar diyor ki 'Bu karışık bir iş, bu böyle söyleniyor ama öyle yapmayın.' MHP benim babamın partisi, ben bunun zarar görmesini asla istemem, MHP'nin AK Parti ile birlikte başarısı benim en fazla memnun olacağım şeydir. Ben 1 aydır sahadayım, benim birebir günlük konuştuğum insanlar MHP tabanı.

Tabanının kafası karışık, biz bugüne kadar birçok şey söylemişken ki onun üzerinde durmamak lazım. 'Bugün bu söylem değişikliği ne?' diye soruyorlar. MHP'nin yöneticilerinin kendi tabanına kızmak ya da 'Bu böyle, oyunuzu verin' diye kızmak yerine yumuşaklıkla anlatmaları lazım.

Bunu yapmadıkları takdirde bunun neticeleri ağır oluyor. 'Saatli alçak, gaz ocağı, ispirto tabağı…' Bunlarla bir yere varamayız. Esas olarak MHP tabanında ve MHP adayların 'Bu bir plandır, siz buna karışmayın, böyle yürüyecek' diye yanlış mesajlar veriyorlar."

NE OLMUŞTU?

AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı'nda bazı sorunlar yaşandığı basına yansımıştı.

Bu sorunlardan birisinin doğu ve güneydoğu bölgelerinde karşılık bulamadığı öne sürülen ittifak için AK Partili vekil adaylarının 'seçim sonrası birliktelik bitecek' mesajı verdiği iddiası oldu.

Bazı MHP'li vekil adaylarının ihanet ile suçladığı AK Parti'nin vekillerinden Tuğrul Türkeş de geçmişte 'Seçimden sonra ittifak bitecek' açıklaması yapmıştı.

Bahçeli'nin geçen günlerde isim vermeden Türkeş'i "MHP üzerinde oyun oynamaya kalkmayın, MHP'yi dışlamaya gücünüz yetmeyecektir" sözleriyle hedef aldığı ifade edilmişti.

İLGİLİ YAZI

Katillere af isteyen Bahçeli, Erdoğan'ı mahkûm etmek mi istiyor!

 

YORUM YAP