Sosyal medyada kendini ele veren verene

Sosyal medyada kendini ele veren verene
26.06.2018 13:04:38

Dijital Kalkınma Derneği Başkanı Zekai Kıran'ın 17/25 sürecinde attığı twitleri ile 24 Haziran seçimleri sonrası yaptığı RT tartışmaya yol açtı. İşte garip ilişki ağı:

AKKALEMLER ÖZEL

Dijital Kalkınma Derneği (Dijikad)'nin kurcusuların olan ve halen başkanlığını yürüten "Zekai Kıran | Dijital Kalkınma"'ın 17/25 Aralık sürecinde twitter hesabından Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edip, FETÖ'yü savunduğu ortaya çıktı. 

Dijikad Başkanı Zekai Kıran şimdi ise 24 Haziran seçimlerinden sonra ise "Dijital Kalkınma" hesabından atılan bir twiti RT etmesi ile dikkatleri üzerine çekti.

Kadem Vakfı'nın Başkanı olan Emine Sare Aydın Yılmaz, Ak Parti'den milletvekili seçildi. Bunun üzerine Kıran'ın başkanlığını yaptığı Dijital Kalkınma Derneği (Dijikad)'un sosyal medya hesabından kutlama mesajı yayınlandı. Mesajı Kıran'da RT yaptı

KİM FETÖ'CÜ TARTIŞMASI BAŞLADI

Bu RT sonrasında Zekai Kıran'ın 17/25 Aralık sürecinde yaptığı paylaşımlar gündeme geldi. Paylaşım sonrasında ise kulisler ve sosyal medyada "hangisi FETÖ'cü" sorusu sorulmaya başlandı.

İKİ İSİMDE DİJİKAD KURUCUSU

Zekai Kıran ve Sare Aydın Yılmaz'ın 16.05.2017 tarihinde kurulan Dijital Kalkınma Derneği (Dijikad)'nin kurcuları ve yöneticileri arasında olduğu görüldü. Kıran, Dijikad'ın başkanlığını yürütürken Yılmaz ise KADEM'ın başkanlığı ve Dijikad yönetim kurulu üyeliğini birlikte yürütüyor.

İŞTE BELGELER

zekai-kiran1

zekai-kiran-kadem

sare-aydin

dijikad

GEZİ KALKIŞMASI VE 17/25 ARALIK FETÖ YARGI DARBESİ SONRASINDA DİLE GELMİŞ

FETÖ'nün darbe girişiminden sonra bloğunda kaleme gelen Zekai Kıran, o dönem Başbakan olduğu için Recep Tayyip Erdoğan'ı FETÖ ağzıyla eleştirmiş. Bununla da yetinmeyip, FETÖ'cülerin sahip çıktığı dönemin başbakan yardımcısını ise övmüş.

zekai-kiran2

SORULAR

Kim kimin arkadaşı?

Kimler kimleri koruyor?

Bu dernek ve vakıflardaki kişiler birlikteoldukları kişiler hakkındaki gerçekleri biliyor mu?

"Bilmiyoruz" deyorlarsa bu müesseseleri nasıl idare ediyorlar?

Biliyor iseler bu ne rezalet?

İktidara yakın olmak için illa iktidara ağız dolu etmek mi gerekiyor?

 

YORUM YAP