Siyonist - Evangelist koalisyonu gemi azıya aldı

Siyonist - Evangelist koalisyonu gemi azıya aldı
02.08.2018 00:26:58

Eş-zamanlı saldırdılar

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Rahip Brunson krizi nedeni ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Yaptırıma gerekçe olarak da bizde de herşeyin kendi ülkelerinde olduğu gibi hukuksuz olduğu ön yargısından hareketle "iki bakanın Brunson'un tutuklanmasındaki sözde rolleri" öne sürüldü. Açıklamada iki bakanın çok da önemliymiş gibi ABD'ye girişinin de engelleneceği belirtildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, düzenlenen basın toplantısında Türkiye'ye yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, ''Türk İçişleri ve Adalet Bakanı'na yaptırım uygulanacak'' ifadesi kullanıldı. 

YAPTIRIM GEREKÇESİ

Sanders, ''Yaptırım gerekçesi Brunson'un tutuklanmasındaki rolleri'' dedi.

Bakanların ABD'ye girişinin engellenmesi sözkonusu. Beyaz Saray sözcüsü daha fazla bilgi için Hazine Bakanlığı ile irtibat kurulmasını söyledi.

ABD tarafından F-35'lerin Türkiye'ye iletiminin geciktirilmesi ve Türkiye'ye uluslararası finans kurumlarında yaptırım uygulanması konusunda Senato'da teklifler yer almıştı. 

ABD HAZİNE BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in, ''Brunson'ın haksız tutukluluğu ve Türk yetkililerce süren yargılaması kabul edilemez'' dediği aktarıldı.

KÜSTAH SÖZLER 

Hazine Bakanlığı'nın gerekçeli kararında Brunson'ın ev hapsine alınmasında Türk İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı sorumlu tutuluyor. İki Bakan, Türk Hükümeti'nin örgütsel işleyişinde liderler olarak tanımlanıyor. Bu iki bakan insan hakları ihlalleri ile suçlanıyor. Yine her iki bakanın iştiraki olan ticari yapılar ile ilişkide olan şirketlere de yaptırım öngörülüyor.

EŞ- ZAMANLI SALDIRDILAR

Beyaz Saray sözcüsünün açıklamasından kısa bir süre sonra ise Amerikan Senatosundan gelen haberde daha önce komisyondan geçen, Rusya'dan S-400 alan Türkiye'ye karşı, F-35 savaş uçaklarında yaptırım uygulanmasına ilişkin kararın Genel Kurul'da da 87'ye karşı 10 oyla onaylandığı haberi geldi.

Screenshot_2_2

 Amerika Başkan yardımcısı Pence ise yeni bir açıklama yaparak işin dozunu daha da artırmaya çalıştı:

Screenshot_4_2

Ve cevaplar gecikmedi:

Screenshot_5_4

Screenshot_16_2

Screenshot_19_3

Screenshot_20_7

Amerikan tarafına tek destekse CHP milletvekilinden geldi:

Screenshot_21_2

 

 

 

YORUM YAP