Rezaletin böylesi az görülür: Elektriği kesilen Yavuz Selim Cami'nin aboneliği iptal edildi

Rezaletin böylesi az görülür: Elektriği kesilen Yavuz Selim Cami'nin aboneliği iptal edildi
15.11.2018 16:02:28

İstanbul'daki Yavuz Selim Cami'nin ısıtma giderlerinden doğan borcu nedeniyle elektriği kesildi. Aboneliğini de iptal edilen caminin elektrik sayacı söküldü.

İstanbul'un en büyük camilerinden biri olan Fatih'teki Yavuz Selim Cami'sinde elektrik kesintisi yaşanıyor.

CK Enerji Boğaziçi Elektrik ekiplerince borcu nedeniyle elektriği kesilen caminin, aboneliğinin de iptal edildiğini öğrenildi.

Cami görevlileri, camiyi ısıtamadıklarını ve cemaatin ciddi manada mağdur olduğunu vurguladı.

Camilerin bazı giderleri devlet ve belediyeler tarafından karşılanırken cami içinin ısıtılması konusunda ise farklı bir sayaç ve elektrik aboneliği gerekiyor ve ısınma giderleri cami bütçesinden karşılanıyor.

SAYAÇ VE KABLOLAR SÖKÜLDÜ

Birkaç aydır fatura ödenmeyen camiye gelen BEDAŞ görevlileri caminin elektriğini kesti ardından caminin elektrik aboneliğini de iptal ederek sayacı ve kabloları söktü.

YENİDEN ABONELİK PARASI İSTENDİ

Cami cemaatinin borcu ödemek istemesi üzerine ise Boğaziçi Elektrik'ten kendilerine yapılan açıklamada, aboneliklerinin iptal olduğu, bu nedenle yeniden para yatırarak abone olmaları gerektiği bilgisi verildi.

 

 

  1. samimi samimi

    bu Olayın araştırılması, peşine düşüp düzeltilmesi lazım....nerde görülmüş böyle umumun ihtiyacını karşılayan yerlerde giderler ödenmediği için elektrik ,sudan sebeplerle kesilsin...

  2. tolga tolga

    doğudaki kaçak elektrik kullanan insan müsveddelerinin sayacını söksenize sıkıyosa

YORUM YAP