Putin Suriye'de bulunmalarının nedenini itiraf etti

Putin Suriye'de bulunmalarının nedenini itiraf etti
09.06.2018 04:50:12

Rusya Devlet Başkanı Putin, Suriye bulunma nedenlerinin silahları denemek olduğu itirafında bulundu. ABD Savunma Bakanı Mattis ise ABD güçlerinin Suriye'den çekilmeyeceğini söyledi.

PUTİN: SURİYE DENEY SAHASI

Times'ın haberine göre, Rusya Devlet Başkanı Putin televizyondaki soru-yanıt programında “Savaş meydanında silahlı güçlerimizi kullanmak eşsiz bir deneyim, silahlı güçlerimizi geliştirmek için eşsiz bir araçtı. Hiçbir tatbikat çatışma koşullarında güç kullanımıyla kıyaslanamaz” dedi.

Putin ayrıca “Kâğıt üzerinde yeni silahlara sahip olmak bir şey, ancak gerçekte nasıl çalıştıklarını görmek çok başka bir şey. Subaylarımız ve generallerimiz çağdaş silahlı çatışmanın ne demek olduğunu anlamaya başladılar” diye konuştu.

Habere  “Putin'den şaşkına çeviren itiraf” başlığı uygun görülmüş. 

Şaşırdık mı?

Şaşıranlar varsa tekrar hatırlatalım:

ABD: SURİYE'DEN ÇEKİLMEYECEĞİZ

Brüksel'deki NATO toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen ABD Savunma Bakanı Mattis, 'Terör örgütü IŞİD yenildi diye ABD güçleri derhal Suriye'den çekilmeyecek' dedi.

Brüksel'deki NATO toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, 'Terör örgütü IŞİD yenildi diye ABD güçleri derhal Suriye'den çekilmeyecek' dedi.

NATO toplantısında konuşan basın toplantısında "İyi, madem gittiler, o zaman hadi biz de çekilelim' diye düşünecek değiliz'' diye konuşan Pentagon şefi Mattis, şöyle devam etti:"Yapmanız gereken yerel yönetim meclislerini desteklemek, yerel güvenliği destekleyeceksiniz ki siz çekildiğinizde onlar (IŞİD) hemen geri dönmesin.''

ABD Başkanı Donald Trump, nisanda Suriye'den hızla çekileceğini söylediğinden beri kendi icraatlarının da etkili olduğu gelişmeler sonucunda kısa vadede çekilmeme noktasına geldi. Trump, son açıklamalarında, "güçlü ve kalıcı iz bırakana dek ABD güçlerinin Suriye'de kalacağından" söz etti.

 

 

YORUM YAP