Can Kemal Özer

Putin değil Dugin

27.11.2015 07:33:26

Dugin'i tanımadan, Putin'i anlayamazsınız. Bu nedenle de, Moskova'ya giden arkadaşımız günlerdir ‘Yeni Rusya'nın akıl hocası 55 yaşındaki Prof Alexander Dugin'le görüşmeye çalışıyor. Dugin cep telefonunu açmıyor. Kendisinin kitap yazdığı belirtilip randevu talepleri reddediliyor.

Star'dan tecrübeli gazeteci Ardan Zentürk de son günlerde Dugin'i yazıyor. Zentürk dün ise “Rus derin devleti ile ordusunun sözcüsü Alexander Dugin'in hayalindeki ‘Avrasya İttifakı' Türkiye'nin Hatay sınırında çökmüştür” diye yazdı.

Dugin'in kurgulayıp, Putin'in sahnelediği ‘Yeni Rusya'da işler iyi gitmiyor. Ekonomi vahim durumda. Devlet özel sektöre yapması gereken ödemeleri yap(a)mıyor, çünkü kasası tam takır. Dolayısıyla özel sektörde maaş ödemeleri yapamaz durumda.

Son gelişmelerle Türkler büyük baskı altında. Pasaport kontrolünde bir zamanlar Avrupa'nın yaptığı muameleyi yapıyor. Saldırganlaşan Putin Rusya'sında Türkler ve dahi bütün Müslümanları zor günler bekliyor. Orada yaşayan Türklerin aşırı derece tedirgin olduğu ve gerekmedikçe sokağa çıkmadıkları söyleniyor. (Öte yandan Türkiye'nin Büyükelçiliği'ne saldırılmış olması, Yeni Türkiye'nin gücünün gösterilmesi bakımından önemli bir emare.)

Haklılar da, çünkü Ruslar batılılardan çok daha acımasız. Kış uykusundan uyandılar mı, gözüne kestirdiklerini yemeye çalışırlar.

Osmanlı Rus savaşlarında ile Lenin ve Stalin döneminde yaptıkları vahşetler hâlâ sıcaklığını koruyor. Bolşeviklerin 1932-1933'de Ukrayna'da halkın bütün yiyeceklerine el koyduğu ve bu yüzden en iyimser rakamlarla 7 milyon insanın açlıktan öldüğünü, aylarca sokaklarda insan cesetlerinin kokuştuğunu, aç köpeklerin cesetleri parçaladığını bildiğinizde insan donup kalıyor.

Tarihe ‘Holodomor katliamı' olarak geçen bu hadiseye ait ne kadar belge varsa imha ediyorlar. Ukrayna bulabildiği belgeleri ise Holodomor Müzesinde sergiliyor.

Rusları bu kadar acımasız yapan sebepleri coğrafya kadar, kavimlerinin yapısına bağlayanlar da var. Ancak daha etkin olan neden, Rusya'nın hâkiminin Yahudiler olduğu gerçeğidir. Lenin liderliğindeki Bolşeviklerin 27 kişilik çekirdek kadrosunun 26'sı Yahudi idi. Sadece Stalin Yahudi değildi, o da azılı bir masondu. Bolşeviklerin 300 kişiyi bulan ikinci çekirdek kadrosunun da yüzde 80'den fazlası yine Yahudi'ydi.

Bugün Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg gibi Amerika'nın etkin ve zengin kişilerinin pek çoğunun da Rus kökenliği olduğunu kaydetmekte yarar var. Hatta Başkan Clinton'ı başkanlıktan etmekte kullanılan Monica Lewinsky bile Rus Yahudisi.

Chelsea ve çok sayıda enerji şirketinin sahibi Rus işadamı Roman Abramovich, Rus devi Renova Group'un sahibi Viktor Vekelsberg'de Yahudi.

Mesele bunların Yahudi olmasından ziyade, Yahudilerin bu ülkede belirleyici konuda olmalarıdır. Zira bugün Rus istihbarat örgütü SVR'nin başkanı olan Mikhail Fradkov bile bir Yahudi. Rusya Federayonu başkanlığı da yapmış olan Fradkov, Siyonist fikirleriyle de tanınıyor.

Nasıl ki DAEŞ'in İsrail ile bir kavgası yok ise, Rusya'nın da DAEŞ ile bir kavgası yok. Tek dertleri, Suriye'yi bölgede güçlenen Türkiye'ye kaptırmamak. Bu minvalde Rusya, İsrail, İran ve diğerleri müttefik…

Bugün Putin ekonomik olarak hayli sıkışmış durumda. Bir yandan SSCB günündeki gibi güçlü bir Rusya inşa etmeye çalışıyor. Akıl hocası Alexander Dugin olan Putin, Türkiye düşmanı para babaları adına vekâlet savaşı yürütüyor. İşte bu yüzden ‘Alexander Dugin'i tanımadan, Putin'i anlayamazsınız' diyen Ardan Zentürk son derece haklı.

Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesi sadece Dugin'in fikriyle olamayacağına göre, ardından muhakkak ki Ukrayna'yı Rusya'ya yem eden batılı siyasetçi ve baronlar var.

Rusya'nın, Türkiye'nin dindaşı, kavimdaşı, bir nevi sınır karakolu görevi gören, geçmişte ise Haçlılara karşı Kudüs'ün koruyuculuğunu yapmış Türkmenleri, terör örgütü DAEŞ'i bahane ederek katletmesi tesadüf bir gelişme değil. Türkiye'nin önünü kesme, kışkırtma, Suriye bataklığına çekme hamlesi.

Yurtta sulh, cihanda sulh mantığıyla sağına tokat atılınca, solunu dönen işbirlikçi çevreler, Yeni Türkiye'nin Rus uçağını düşürme hamlesini anlayamazlar. Zaten onların bu sulh masalının amacı, Türkiye'yi eski Kızılelma'sından uzaklaştırmak ve yeni bir Kızılelma hayali kurmasını engellemek.

Türkiye hanesine altın harflerle kaydedilen bu hamleye tepki veren beyaz azınlığın hedefi ile Putin'in yahut İsrail'in hedefi arasında bir fark yok. Ülkemizde bu tiplere solcu, liberal yahut ateist diyorlar. Bunlarla, Dugin aynı kaynaktan besleniyor.

Putin'in önüne ‘Yeni Rusya' hedefini koyanlar, ‘Yeni Türkiye'nin bu hedefe ulaşmasının önündeki engeli de izah etmiştir. Aynı durum İran için de geçerli.

Fransa'ya saldıran DAEŞ'in bunu kendisinin yapmadığı açık. Paris saldırısında, İsrail'in yanı sıra Rusya'nın da parmağının olması en güçlü ihtimallerden. Hatta ihtimalden de öte.

Paris saldırısını, Esed rejimine karşı ve Türkiye ile aynı safta yer alan François Hollande'ı iktidardan uzaklaştırmak yerine, yine bölgede Rusya ve İsrail ile aynı politikaları savunan Yahudi kökenli Nicalas Sarkozy'i yeniden iktidara taşıma operasyonu olarak okumakta yarar var.

Her şeyden önemlisi bölgemiz yeni bir tasarımla karşı karşıya ve her gün yeni gelişmelere gebe. Lakin unutmayın, biiznillah kazanan zayıf görünenler olacak.

  1. polat polat

    Yeni '' kızıl elma '' İnşallah Kudüs/ Mescid i Aksa olacaktır .

YORUM YAP