PKK yandaşlarına özgürlük istedi

PKK yandaşlarına özgürlük istedi
09.05.2018 18:19:57

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Selehattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etti. Saadet Partisi Genel Müdürü ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu da 'Demirtaş serbest bırakılmalı' diyerek, 'İnşallah biz gitmeden o çıkar' ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu'na CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret edeceği hatırlatılarak kendisinin böyle bir ziyaret yapıp yapmayacağı soruldu. Karamollaoğlu ziyaret için, “Elbette yapılabilir” dedi ve ekledi:

“Şuna özen göstermeye çalıştım. Şov mahiyetinde işi ele almayı benimsemedim. O ziyaretleri şov olarak algıladığım sanılmasın. Demirtaş'ın aday olmasına engel yoksa kanunen fikirlerini topluma anlatması için tutukluluk halinin sona erdirilmesi gerekir. İnşallah biz gitmeden o çıkar bize de geçmiş olsun deme imkanı doğar. İnşallah Demirtaş kısa zamanda tahliye edilir. Bunu yapmak hükümet yönünden de toplumda erdem olarak algılanır kanaatindeyim. Bunu da ümitle bekliyorum.”

MUHARREM İNCE CEZAEVİNDE

Öte yandan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ı, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti.

Bugün Edirne İstasyon Meydanı'nda saat 16.00'da düzenleyeceği miting için kente giden İnce, şehir merkezine girmeden kent dışında bulunan Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gitti.

YORUM YAP