Odatv, Cumhuriyetçilere 'gorbi' dedi

Odatv, Cumhuriyetçilere 'gorbi' dedi
11.09.2018 22:35:53

Siyonist Rafael Sadi'nin arkasında olduğu karanlık küp Odatv'nin yazarı Osman Çutsay, geçtiğimiz hafta yönetimi değişen Cumhuriyet gazetesi yazarları Akın Atalay-Aydın Engin-Hikmet Çetinkaya'ya "işgalci Gorbiler" diye hakaret etti.

İşte o yazının ilgili bölümü:

Şimdi “Belge'li Birikim Gericiliği” denilen imha harekâtının yarattığı hasar ve maliyeti, somut bir örnek üzerinde, çok daha yakından tanıyacağız...
Şimdi “Belge'li Birikim Gericiliği” denilen imha harekâtının yarattığı hasar ve maliyeti, somut bir örnek üzerinde, çok daha yakından tanıyacağız.  

Cumhuriyet'ten söz ediyoruz.

Burada, bu sitede geçmiş yıllarda birkaç kez açıkça yazmıştık; muhataplarının yazdıklarımıza fena köpürdükleri bilgisine de sahibiz: Akın Atalay-Aydın Engin-Hikmet Çetinkaya ve bu üçlünün “hırsları boylarından fersah fersah büyük adamcıkları” tarafından oluşturulan “işgalci Gorbiler”, geride yakıp kül ettikleri bir toprak bırakırlar. İşgalleri sırasında o mekânı yaşanmaz hale getirmişlerdir. Gazeteyi bütün yeteneksizlikleri ve cumhuriyet düşmanlıklarıyla, ancak bunu solculuk adına yaparak, entelektüel bir sefalete maruz bırakmanın yanı sıra mali açıdan da ne hale getirdikleri yakında -herhalde- açıklanır. Orhan Bursalı  zaman zaman bu konuda sosyal ağlar üzerinden notlar iletiyor. Durumun son derece vahim olduğunu düşünmek, abartılı bir yaklaşım olmayacaktır.

Ama mesele şu: Can Dündarların, ki bu türün teorisyenliğini bütün cehaletleriyle Aydın Engin-Hikmet Çetinkaya-Akın Atalay-Güray Öz grubu (“TKP İtirafçıları”) temsil ediyordu, geride sağlam ve tüten bir ocak bırakması mümkün değildir. Kimse kendisini aldatmasın. Batırıp gittiler. Gorbaçov'dan geriye nasıl bir ülke kalmadıysa, bu liberal işgalcilerden geriye de tıkır tıkır işleyen kârlı bir gazete kalmamıştır. Tersini düşünmek saflık olur. Kimi çevrelerde gerçek satışlarının 20 binlerin altında olduğu belirtilen bir gazetedir ortadaki.

Demek ki, birçok şeye yeniden başlanması, yeni bir kuruluş örgütlenmesi gerekecek.

Olur mu?

 

Bilemeyiz.

YORUM YAP