Muharrem İnce'ye ait skandallar bitmek bilmiyor

Muharrem İnce'ye ait skandallar bitmek bilmiyor
13.05.2018 08:59:16

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 28 Şubatı aratmayan bir icraata imza attığı ortaya çıktı.

AKKALEMLER ÖZEL

Yalova'daki bir din derdi öğretmenin çocuklara abdest ve namaz öğretmek için camiye götürmesi CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi rahatsız eder. 

Sabetayist Yunus Nadi'nin kurduğ*u Cumhuriyet gazetesindeki haberi ihbar olarak kabul eden İnce, soluğu TBMM başkanlığına dilekçe vermekte alır. İşte o dilekçe

TBMM BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularıma Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇEI.tK tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğinin yapılmasını arz ederim.

3 Aralık 2005 tarihli Cumuhriyet Gazetesinde yer alan "Camide Din Dersi" başlıklı haberde Yalova Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin öğretmen Emin Albayrak tarafından Yalova Merkez Cami i'ne götürülerek, çocuklara toplumca abdest aldırılıp namaz kıldınldığı görülmektedir. Bu konuyla ilgili olarak;

1. Öğretmen Emin Albayarak'ın bu dersi bu şekilde yapmasının ders müfradatı ve yasalarımız açısından bir dayanağı var mıdır? Programda yer alan "camilerimizi tanıyalım"
bölümü için "camide çocuklara namaz kıldırma, abdest aldırma" etkinlik olarak yer almakta mıdır?

2. Okul dışında topluca yapılacak etkinlikler için bu öğretmene izin veren makamlar

3. Bu izin başka ilköğretim okullarına da verilmiş midir veya benzer etkinlikler düzenlemek için Yalova genelinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurular yapılmış mıdır?

4. Bir sınıf öğretmeninin kendi sınıfının dışında bir sınıfı da bu etkinliğe katması nasıl mümkün olmuştur? Bu etkinlikte görevli öğretmen sadece Emin Albayrak mıdır?

5. Öğretmen Emin Albayarak, daha önceden irticai faaliyette bulunmaktan soruşturma geçirmiş midir?

6. Böyle bir soruşturma açılmışsa bu soruşturmadan dolayı her hangi bir ceza almış mıdır?

7. Anayasamızın 24. maddesinin açık ihlali olan bu uygulamadan dolayı bu olayla ilgili Öğretmen ve bu etkinliğe izin veren başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri başta olmak üzere diğer yetikililer hakkında bir soruşturma açacak mısınız?

muharrermince

YORUM YAP