Meral Akşener'in en yakınındaki kişi FETÖ'den gözaltında

Meral Akşener'in en yakınındaki kişi FETÖ'den gözaltında
09.05.2018 22:24:57

Kerim Çoraklık, FETÖ propagandası yapmak iddiasıyla gözaltına alındı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in tanımadığım dediği kişi en yakınında duran biri olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Kerim Çoraklık, “Twitter'da FETÖ propagandası yaptığı iddiasıyla” gözaltına alındı. 

İYİ PARTİ İDDİASI YALANLANDI

Çoraklık ile ilgili yapılan haberlerde, onun “İYİ Parti'nin sosyal medya danışmanı olduğu iddiası” yer aldı. Ancak Sözcü'den Can Özçelik'e konuşan İYİ Partili üst düzey yetkililer bu iddiayı yalanladı. 

Yapılan açıklamada; Çoraklık'ın İYİ Parti teşkilatlarında profesyonel olarak görev almadığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in iletişim işlerini yürüten aynı zamanda İYİ Parti'nin iletişim ekibinin başında yer alan Kerim Çoraklık'ın FETÖ mensubu ortaya çıktı.

Sosyal medyada ilk önce ATA Grubu kurarak, ülkücü grupların içine sızdığı belirtilen Çoraklık'ın, her fırsatta Fetullahçı yapıya destek veren ‘hashtag' çalışması yapması dikkat çekti.

Neredeyse son 5 yıldır sosyal medyada örgütün propagandistliğini üstlenen Çoraklık, örgütle ilişkisini deşifre eden en dikkat çekici 'tweet'i ise, 29 Nisan 2016 tarihinde attı. Çoraklık 'tweet'inde “Hayaller Pensilvanya, hayatlar Gemerek” dedi.

Daha önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan üç kişiden biri olan Çoraklık, kısa bir süre önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

aksener-kerimcorakli

YORUM YAP