Malezya, sapıklığı cezasız bırakmadı

Malezya, sapıklığı cezasız bırakmadı
03.09.2018 23:24:58

Malezya'da 'lezbiyen ilişkiye' de suçüstü yapılan iki kadın, para ve 6'şar değnek cezasına çarptırıldı. Malezya'nın insanî ve ahlakî cezası sapıkları ayağa kaldırdı.

Suriye'de bir milyon insanı katleden Esed rejimi,
hergün masumları infaz eden son firavun Sisi rejimi,
Müslüman liderleri ipe çeken Bangladeş rejimi,
Filistinlileri sürekli katleden İsrail yönetimi,
Müslümanlara soykırım uygulayan Budist Mymmar rejimini kınamaya bile yanaşman batılı sözde insan hakları örgütleri Malezya'ya tepki gösterdi. 

Malezya İslam Partisi tarafından yönetilen Terengganu eyaletinde 22 ve 32 yaşlarında iki kadın, bir arabada lezbiyen ilişkide bulunurken polis tarafından yakalandı.

Pazartesi günü halka açık olarak kurulan Yüksek Şeriat Mahkemesi, sapkın ilişkide iken suçüstü yapılan 2 kadına, para cezası ve 6 şar değnek cezası verdi. Cezalar bugün halk huzurunda icra edildi.

FETÖ'ye verdiği destek ve 15 Temmuz 2016 iç savaşa girişiminde de rol alan Uluslararası Af Örgütü, gelişmeyi "İnsan hakları için korkunç bir gün" olarak niteleyerek sapıklığa destek verdi.

Malezyalı feminist kadınlar grubu da sapıklığa destek vererek kadınlara değnek cezasına izin veren yasaların yeniden düzenlenmesi gerektiği çağrısı yaptı.

Malezya'da İslam hukukunun yanı sıra gayri Müslimler içinde beşeri hukuk olmak üzere ikili bir hukuk sistemi var.

MALEZYA'DAN SAVUNMA

Eyaletin yürütme kurulu üyesi Saiful Bahari Mamat, eş cinsel ilişkiden ilk mahkumiyet ve halka açık olarak infaz edilen ilk değnek cezası olduğunu ifade ederken bunun bir işkence ya da yaralama amacıyla yapılmadığını söyledi. Mamat, cezanın "ibret almaya" yarayacağı için halka açık olarak uygulandığının altını çizdi.

Türkiye'de de sokaklarda arsızca gösteri yapan LGBT+'ci sapıklar, son aylarda Malezya'ya dadanıp, gösterilere kalkışmıştır.

Çoğunlukla Müslüman Malezya'da İslam'ın haram kıldığı LGBT+ sapkınlığı yasak ve kanun suç.

BATININ SAPIK MEDYASI KUDURDU

Malezya'da sapıklara verilen ceza sapık batının, sapık medyasını da çılgına çevirdi. Haber bültenleri ve manşetlere konu olan gelişme üzerinden İslam'a saldırıldı. Sapıklık propagandası yapıldı.

 

YORUM YAP