KKTC'nin mandacı kafalı Başbakanı, Dolar ve Euro'nun niye arttığını ağzından kaçırdı

KKTC'nin mandacı kafalı Başbakanı, Dolar ve Euro'nun niye arttığını ağzından kaçırdı
23.05.2018 04:08:37

Tüm dünya donanmalarının Akdeniz'e dolduğu şu günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Tufan Erhürman'dan ihanet gibi açıklama.

KKTC Başbakanı Tufan Erhürman, dövizin hızlı artışı karşısında KKTC'nin sınırlı müdahale imkanları nedeniyle zor durumda olduğunu belirterek, dolar ve eurodaki artış nedeniyle Türk Lirası'nın yerine başka para birimine geçilmesi ihtimalinin masada olduğu söyledi.

Erhürman, "Farklı para birimine geçme, kurları sabitleme gibi radikal öneriler de masamızdadır" dedi. Erhürman, "Bunları yapacağız anlamında söylemiyorum. Haydi bugün karar verdim de yapayım değil. Biz TL'nin değer kaybı karşısında hiç elimizde olmayan sebeplerle birtakım sıkıntılar yaşıyorsak, bunları Türkiye Cumhuriyeti ile çok daha açık konuşmak durumundayız ve konuşmaya da başladık"ifadelerini kullandı.

KKTC'de resmi para birimi olarak Türk Lirası kullanılıyor. Ancak ülkede araç, mülk alımları ve kiralamalar döviz üzerinden yapılıyor.
 
BATI OPERASYONLARINI BÖYLE YAPAR
 
Dünya donanmalarının Akdeniz'e dolduğu, Kudüs, Suriye, Tahran, Lübnan eksenli büyük bir paylaşım savaşının planlarının son aşamasına geldiği şu günlerde KKTC Başbakanının yaptığı bu çıkış ancak "Batının kuklası olmaya hazır olduğunu beyan etmesi" olarak görülebilir.  
 
Operasyonun nasıl yapıldığını ise Yahudi Rubin'in mesajı net bir şekilde anlatacaktır.
 
c3c719db-d563-4eda-a25f-8a5f3647729d

YORUM YAP