İşler gittikçe ilginçleşiyor

İşler gittikçe ilginçleşiyor
27.05.2018 00:17:40

Filistin'de fitne tohumları eken Trump'ın Yahudi damadının ardınan İngiliz kraliyetine gelen Yahudi gelinle birlikte coğrafyamız gittikçe daha hareketli bir hal alıyor

1948'den beri ilk İsrail ziyareti

İngiltere'de tahtın 2 numaralı varisi William'ın, gelecek ay İsrail ve Ürdün turu kapsamında Batı Şeria'yı da ziyaret edeceği açıklandı

24-28 Haziran arası gerçekleşecek ziyaret, Ürdün'ün başkenti Amman'dan başlayacak, Tel Aviv ve Kudüs'ün ardından Ramallah'ta sona erecek. İngiliz Kraliyet Ailesi, İsrail'i 1948'deki kuruluşundan beri ziyaret etmiyor.

Daha önce William'ın babası Prens Charles 2016'da eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in ölümü dolayısı ile Kudüs'ü ziyaret etmişti ancak ziyaret resmi bir nitelik taşımamaktaydı.

TAHTIN VARİSİ KİM OLACAK? 

İngiltere'de tahtın varisinin kim olacağına ilişkin de farklı görüşler mevcut. Kamuoyunda Kraliçe 2. Elizabeth'ten sonra 69 yaşındaki Prens Charles'ın yerine oğlu William'ın tahta geçmesine yönelik bir eğilim de bulunuyor.

İngiltere tahtının 2. sıradaki varisi Prens William'ın yeni doğan üçüncü çocuğuyla tahta yeni bir varis de gelmiş oldu ve William'ın kardeşi Prens Harry, taht sırasında 6. sıraya düştü.

 

 

YORUM YAP