İslam ile savaşırken Müslüman oldu

İslam ile savaşırken Müslüman oldu
05.02.2019 00:52:42

Hidayetin kime nerede nasıl geleceği hiç belli olmaz. Bunun en bariz örneklerinden biri de Joram van Klaveren'in durumu olsa gerek.

Geert Wilders'ın veliahtı' olarak da bilinen Joram van Klaveren, yedi sene boyunca ırkçı ve faşist parti PVV adına Hollanda meclisinde bulundu.

Bu süre sarfında Geert Wilders'ın sağ kolu olarak hareket etmekteydi.

Partinin, üzerinde Arapça ‘Muhammed bir hırsızdır', ‘Kur'an zehirdir' ve ‘İslam bir yalandır' yazan sticker-projesinin başında da yine o vardı.

Camilerin kapatılması, mecliste bulunan Kur'an'ın kaldırılması ve İslam'ı Hollanda'da yasaklamak gibi önergelerde bulunana da oydu.

2014 yılında partiyle yolları ayrılan Van Klaveren bir Hıristiyan olarak İslam hakkındaki eleştirileri bir araya getirmek amacıyla İslam karşıtı bir kitap yazmak ister.

Bu kitabında Müslümanların sebep olduğu şiddet, antisemitizm gibi şeyleri İslam dininin onayladığını ispat etmek istiyordu. Böylece Müslümanlar bu iddiaları inkar edemeyecekti. Tabi ki işler sandığı gibi gitmedi.

Kitabını yazarken İslam hakkındaki düşüncelerini sarsan bilgilerle karşılaştı ve İslam'ın sandığı gibi bir din olmadığını öğrendi.

Hâl böyle olunca bu yanlışı düzeltmek adına başka bir kitap yazmaya başladı. Nihayet  “Mürted- Laiklik ve Terör Zamanında Hristiyanlık'tan İslam'a Geçiş” adlı kitabını bugün insanlara duyurdu.

  1. samimi samimi

    Gerçekte kimlerin kaldırıldığını işte böyle....açığa çıkarır ALLAH cc. Ve bu yeni katılan taze kan eskisinden daha büyük güç olur...Elhamdulillah.....

YORUM YAP