İneksen sağarlar

İneksen sağarlar
13.02.2019 23:38:10

ABD'nin sağmal ineği Suudi Arabistan yönetimini şimdi de Avrupa ülkeleri sağmak istiyor.

Kaşıkçı cinayeti ile iyice köşeye sıkışan Selman'ı sağmak isteyen AB de harekete geçti. "Sadece ABD'ye verme bize de ver aksi halde..." mesajı sonrasında Selman'ın tahta çıkabilmek için AB'nin ağa babalarına sağılması gerekiyor.

İşte o haber:

Avrupa Komisyonu Suudi Arabistan, Panama ve birkaç ülkeyi daha terörizmin finansmanı ve kara para aklama konusundaki gevşek kontroller nedeniyle AB'ye tehdit oluşturan ülkeler kara listesine eklediğini açıkladı.

Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan'ı kara para aklamayla ve terörizmin finansmanıyla mücadele standartlarına uymadığı için kara listeye aldı

AB Komisyonu, kara para ve terörizmin finansmanı ile mücadelede yetersiz kalan 23 ülkeyi kapsayan liste açıkladı.
Listede, Afganistan, Amerikan Samoası, Bahamalar, Botsvana, Kuzey Kore, Etiyopya, Gana, Guam, İran, Irak, Libya, Nijerya, Pakistan, Panama, Porto Riko, Samoa, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Suriye, Trinidad ve Tobago, Tunus, ABD Virgin Adaları ile Yemen yer aldı.

Liste sonucunda, AB kurallarına tabi banka ve diğer finans kurumları şüpheli para hareketlerini daha iyi belirlemek için bu yüksek riskli ülkelerin finans kurumları ve müşterilerinin işlemlerine yönelik daha fazla kontrol ve denetim yapacak.

 

YORUM YAP