Can Kemal Özer

İdam geri mi geliyor?

12.08.2015

Halk masum insanları katleden teröriste ‘idam cezası' verilmesini istiyor.

AK Parti, CHP, MHP bu sese kulak vermeli, siyasi suçlar hariç, terör yoluyla veya tasarlayarak kasten adam öldürdükler ile tecavüzcüleri kesin olan herkes için derhal idam cezasını yeniden tesis etmeli.

Bu şekil bir müeyyideyi sadece halk değil, Allah (c.c.) de emrediyor!

Bakara Suresi 178'nci Ayet-i Celilesi'nde Allah (c.c.) şöyle buyuruyor: “Ey İnananlar! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı.”

Efendim burası Şeriat Devleti mi?' diyen katil yardakçıları çıkabilir, bu bizi bağlamaz.

‘Burası Şeriat Devleti değil' biliyoruz. Ama beyim sen değilsen de, haberin ola bu ülkenin halkı Müslüman!

Bir Müslüman için Allah'ın emri her şeyin üstündedir. Kaldı ki, buradaki emir kesin yani farz.

Herkes bunu bilir ki, bir Müslüman aksini iddia edemez. Ederse ne olur? Onu gidin, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez hocaya yahut Emin Saraç, Halil Gönenç, Mehmet Savaş gibi hoca efendilere yani ehline sorun.

Şimdi biri çıkacak, evinde uyuyan polisi infaz edecek, karısıyla kızıyla evine giden askeri şehid edecek, ‘kaza var' diye çağırdığı trafik polisine pusu kuracak, sakallı diye adamı öldürecek, genç kıza tecavüz edip doğrayacak, sonra da uyduruk bir hapis cezası alıp kurtulacak…

Bunu vicdanı olan kabul eder mi?

Aynını sizin kızınıza yapsalar razı olur musunuz?

Peki, sizin kocanızı, nişanlınızı, babanızı, çocuğunuzu yatağında infaz etseler, “bırak canım bu zamanda idam mı olurmuş”, der misiniz?

Yalan söylemeyin, demezsiniz. Elinize geçirseniz, kendiniz öldürürsünüz katilleri...

Demokrasiymiş, insan hakları masallarıymış, PKK yandaşı AB'nin uyumuymuş, geçiniz bu martavalları…

Ben katile “katil” diyorum. Siz de deyin! İdamını istiyorum. Siz de isteyin!

Katilin benim vergimle hapiste beslenmesini istemiyorum. Benim vergimle çalışan gardiyanın, jandarmanın koruması altında yaşamasını da istemiyorum. Siz de istemeyin!

O halde haydin, idamı referanduma götürelim. Madem demokrasilerde halk ne derse o olur, buyurun halk versin nihai kararı…

Kim bunu yaparsa bu seçimde ipi o göğüsler ve iktidar olur.

Hükümete sesleniyorum…

Lütfen hemencecik kanun tasarısı hazırlayıp, Meclis'e sevk ediniz. TBMM'deki tüm milletvekillerine ve hassaten arkadaşım olanlara sesleniyorum. Bu çağrıya kulak verin ve derhal kanun teklifi sunun. Bu şerefe siz nail olun…

Bu hem Allah'ın emri, hem de kullarının arzusu.

Bunu yapmayanlar, Allah-ü âlem indi ilahide hesabını zor verir.

PKK'lı leş kargalarının, ekmek parası peşinde yahut vatanî görevini yapan masum canlara üşüşmesine izin vermeyin.

Kimseye ‘yaralı yakaladığınız teröristi infaz edin' demiyoruz. Ahlak, vicdan ve inanç bunu reddeder. Yakalayın, tedavisini yapın ve hâkimin huzuruna çıkarın.

Bu kan dursun istiyorsanız, masumlar ölmesin, analar ağlamasın diyorsanız, derhal idamı geri getirin. Ama siyasi idamları asla, asla, asla!

Sallandırın üç beşini canlı yayında, bakalım terör mü kalır, kadın cinayeti mi olur!

Sallandırın bakalım, mafyalar ne hale gelir, cana kast eden katiller elini kolunu sallayarak dolaşabilir mi?

Avrupa Birliği mi? Bırakınız ulusunlar!

Onların idamı istememesinin nedeni, aynaya her baktıklarında yüzlerini kaplamış olan masum insanların kanını görmelerinin korkusu...

İdama karşı olanlar, teröristi destekler mi? Savaş çıkarır mı? Katliam yapar mı?

Gördüğünüz gibi bunlar hepsini yapıyorlar!

Teröristi idam ederseniz, sizin ülkenizi karıştıracak teröristi nasıl üretecekler?

Terörü lanetlemekle ne terör durur, ne masumlar ölmekten kurtulur!

Siz ey halkım! Sesinizi yükseltin! Partilere baskı yapın! Kampanyalar düzenleyin! Siz isterseniz idam geri gelir, hem de hemen.

  1. Samimi Samimi

    Allah'ın koyduğu kurallar da insanları göremediği bilmediği güzellikler vardır. Ancak uygulayınca anlayabilecekler...sadece idam değil kısasa kısas...

  2. Samimi Samimi

    Yarım yamalak kuralları dışarıdan ithal edip bu milletin değerlerine uygun olmadığı halde alabilenler(AB yasaları gereği değerlerimizle ters düştüğü halde uygulamaya koyduğumuz yasalar varken , gerektiği ve gerçekten güzel bir kural olarak hayatta geçerli olan kuralı uygulamaya koymak kaçınılmaz gerekliliktir. O karşı çıkanlar İsviçre yasası uygulanırken burası İsviçre değil diyormuydu? hayır. O zaman burası şeriat devletimi ? diye de soramaz.sormaya hakkı yok. Güzel kural alınır uygulanır.

YORUM YAP