Can Kemal Özer

Hoşça kalın, Allah’a ısmarladık

15.03.2018 04:59:34

Kur'an-ı Kerim Fâtiha-i Şerif ile başlar, Felak ve Nâs sureleri ile biter. Bu muazzam başlama ve bitiş iyi düşünenler için ibretlerle dolu. Tıpkı burada olduğu gibi hayır Allah-ü Teâlâ hazretlerinden, kötülük ise kullardan.

YENİSÖZ Gazetesi yayın hayatına başladığı 2015 Nisan'ında yazmaya başlamıştık. Bugüne kadar bu veda yazısı da dâhil tam 375 köşe yazısı kaleme almışız.

Temmuz 2015'te devraldığımız Genel Yayın Yönetmenliğini ise bugüne kadar sürdürdük. Bu süreçte İslam'ın ruhumuza üflediği ahlak ve adalet çizgisinden sapmama gayreti ile, iç ve dış gündeme dair ve bizim gündem olmasını arzu ettiğimiz konularda bazen eleştirilen, bazen de takdir toplayan manşet ve haberlere imza attık.

Son derece mütevazı bir imkânla, Allah (c.c.)'den başka hiç kimseye hesap verme endişesi duymadan en hasbi şekilde yapmaya gayret ettik işimizi.

Samimiyetle ifade edebiliriz ki, hesabî değil hasbî idik.

Haberlerimizi yazarken, dayatılan haber usulsüzlüklerini değil, tümüyle hakikati ifade etme biçimini tercih ettik.

Haberlerimizde İslam, Müslümanlar, Türkiye ve mazlumlar vazgeçilmezimizdi.

Hızlı haber verme şehveti ile teyit edilmemiş haberleri vermemeye gayret ettik. Haberi soğutup, İslamî bir bakışla, yani kendimizden bir şeyler katarak sunmanın gayretindeydik.

Haberi soğuk yüzünden kurtarıp, hiçbir kurala aldırış etmeden ruh ve biçim verme gayretinde olduk.

Vazgeçilmez değerlerimizi her zaman İslam ve onun en makul yorumu olan Ehli Sünnet çizgisi oluşturdu.

Tarihselcilere, Hadis ve Sünnet mürtetlerine, Peygamber (s.a.v.)'i postacı mertebesine indirgeyenlere, İslam'ı şahsi çıkar ve kibrine alet etmeye çalışanlara ve ehli küffara uşaklık edenlere asla itibar etmedik.

Eserimiz her gün siz kıymetli okurlarımızın önündeydi. Her zaman görülmesi için de web sitemizde manşet başlığı ile özel bir arşiv tuttuk.

Bugün son kez karşınızdayız.

Bu tercih bizim değil, yayın sahibine ait.

Şunu da belirtmek gerekir ki, Rezzak olan Allah kullarına her yerden rızık verir. Ancak davası ve derdi olan kimseler için mesele sadece rızık kazanmak değildir.

Gazetecilik yapmamızın yegâne nedeni, şerrin bütün bir dünyaca desteklenip, hayrın ise garip kaldığı şu ifsad çağında, yalnızca Hakkı yazma ve söyleme arzusu.

Yoksa vebali ve yükü ağır bu meslek, başka hiçbir gâye için çekilir şey değil. Gazeteciliği bu maksat ile yaptık, Allah imkân lütfederse de aynı amaç için yapacağız.

Kim bilir belki başka mecralarda karşılaşırız, belki de hiçbir zaman… Günü başlatıp bitiren, karanlığı zirveye çıkarıp zevale eriştiren Allah-ü Teâlâ hazretleri yarın bize ne lütfedecek, henüz biz de bilmiyoruz.

Güne olan harman ola, yarın ola hayrola!

Bugün itibari ile veda ettirilen mütevazı ekibimizin büyük bir bölümü ile bizden YENİSÖZ'de bu kadar!

Şimdi veda ve helalleşme vakti!

Yaptıklarımız ve yazdıklarımız sadece vaktinizi almış ise yazık bize. Yok, yararlı şeyler ise lütfen duanızı bizden esirgemeyiniz.

Haklarınızı helâl ediniz.

Hepinizi Allah'a ısmarladık!

 

 1. Seyyid Seyyid

  Allah razı olsun, hakkımız helal olsun.istikamet üzere devam ediniz lütfen.

 2. Ahmet Ramazan Ahmet Ramazan

  Ben gazeteyi siz yazıyorsunuz diye alıyordum. Kaleminize, yüreğinize sağlık. Okumadıĝımız Kitaplarınıza devam ederiz artık. Yolunuz açık olsun.

 3. Kadir kaya Kadir kaya

  Yeni sözü uygulamadan siz ve bir kaç değerli yazar var diye takip ediyordum. Allah hayırlı eylesin. Başka mecralarda buluşmak ümidiyle.

 4. Hamit Hamit

  Kemal bey Allah sizden razı olsun.kaleminize emeğinize sağlık

 5. Mehmet Mehmet

  Helâl olsun hocam. Inşaallah sizi başka gazetelerde görürüz. En azından başka bu yerde yazsanız bizleri de haber etme durumunuz olsa çok memnun oluruz. Sunu da söyleyeyim sizin bütün yazılarınızı okudum özellikle gıda konusundaki yazılarımızda çok istifade ettim. Allah razı olsun

 6. Okuyucu Okuyucu

  Kemal bey Allah sizden razı olsun.kaleminize emeğinize sağlık.sizin sayenizde gerçekleri öğreniyoruz,öğrendik, öğreneceğiz de inşallah.siz nerede biz orada. Allah sizin gibi dava adamlarını çoğaltsın,yar ve yardımcınız olsun.

 7. Omer oktar Omer oktar

  Allah yolunuzu açık etsin. Sizin gibi insanlara bu ulkenin ihtiyaci var. Sizden ricam bu isi yapmaya lutfen devam edin. Sayenizde cok sey ogrendik. Uyanmamiza vesile olan ekibinizi en kisa sürede tekrar gormek isteriz.

 8. okuyucu okuyucu

  Yolunuz açık olsun değerli insan. Çok şey kattınız, Allah razı olsun.

 9. Selçuk Özkan Selçuk Özkan

  Once Celal Kazdağlı; sonra Alper Tan, Fahrettin Damga, Tamer Korkmaz, Talat Atilla, Cüneyt Polat gibi degerleriyle Kanal A'nın vedası zaten epey uzmustu bizleri. Simdi de sizin vedaniz Kemal agabey, uzerine tuz biber oldu. Vardir her seyde bir hayir muhakkak. Allah sizlerden razi olsun, mucadelenizin daim olmasini nasip etsin insaallah.

 10. Veysel Veysel

  Selamet ile Allah C.C ömrünüze bereket versin.

 11. sedat sedat

  Bu haber bizleri üzdü Kemal bey. Ama sizi takip etmeye devam, zaten yenisöz ü de siz varsınız diye takip ediyordum. Hak yolunda ki gayretinizi hangi mecrada olursa olsun devam ettireceğinize eminim. Yolunuz bahtınız açık olsun güzel insan.

 12. sadece islam sadece islam

  Düzenli olarak takip ettiğim nadir yazarlardandınız. Siyonist çetenin cambazına değil ide işin hakikatine ve derinliğine bakan kalemlerin ömrü ne yazık ki uzun olmuyor. Bir vefa ve veda borcu olarak yazmak istedim. Gününüz de ahiriniz de hayrolsun inşallah.

 13. semahattin semahattin

  nedir matbuatı takip ederim sizin gibi donanımlı munevver hakikatı rızai ilahi icin haykıran cesur bir gazeteci tanımadım. mezıyet ıltıfata tabidir.sizden cok istifadeettim hakkınızı siz helal edin sayın kemal bey. ALLAH yar ve yardımcınız olsun

 14. recep a recep a

  Kemal bey sizin bir çok kitabınızı alıp okuyan birsi olarak,dilinizi,felsefenizi,ahlakınızı ve imanınızı yakından bilen birisiyim..ben de kendi özel hayatımda sizin gibi yaşamaya uğraşan birisiyim..Allah yolunuzu açık etsin..izlemeye devam

 15. Yusuf Yusuf

  ALLAH bahtınızı ve yolunuzu açık eylesin Kemal bey,sizi gideceğiniz yerde de takibe devam edeceğim inşaallah,ALLAH razı olsun.

 16. Mesut Mesut

  Yenisöz ü siz varsınız diye okuyordum artık okumam siz yinede yazın abicim sosyal medyadanfa olsa bizleri doğru bilgilendirin

 17. Dikmen Ağa Dikmen Ağa

  Helâl olsun Kemal Abi lakin sen gittikten sonra bu gazetenin bizim için kıymet-i harbiyesi yoktur. Sen nereden yazarsan yaz biz seni takip edeceğiz. Yolun Hak yolu davan İslam oldukça biz Mü'minler seni asla yalnız bırakmayacağız bugünden itibaren YeniSözü takip benim için bitmiştir.

 18. Mehmet ce Mehmet ce

  Rabbim yolunuzu açık etsin bu davanın yiğitlerinden olduğunuza ben şahsen şahidim Allah yar ve yardımcınız oldun vesselam

 19. Demir Demir

  üzüldüm Sayın Kemal Özer Bey ALLAH AZZE VE CELLE Sizi ve sizin gibi doğruları daha yüksek, daha güzel makamlara getirsin İnşaAllah

 20. Veysel Hüseyin Veysel Hüseyin

  Üzücü bir haber. Hakkınızda hayırlısını diliyorum Kemal bey. Allah teala hizmetinizi başka mecralarda devam ettirsin. Size daha hayırlı kapılar açsın. Selamun aleyküm

 21. İsmail Hakkı İsmail Hakkı

  Kemal abimiz günümüzde nadir tesadüf ettiğimiz münevver sıfatına layık insanlardandır. Bu Yenisöz için bir kayıptır.

 22. Ahmet Ahmet

  Üzüldük hemde çok. Rabbim daha iyi hizmet etme imkanı versin inşeallah.

 23. Nurten Nurten

  Cok uzuldum. Siz hakkinizi helal ediniz Kral'in Ciplak oldugunu gosterdiginiz icin. Lutfen, acilen, yeni yazacaginiz adresinizi okuyuculara bildirmenizi umuyoruz. Selam ve dua ile..

 24. Yavuz Yavuz

  Hocam sizlerin sayesinde çok şey ögrendik.. Güzel şeyler öğrendik.. Allah sizden razı olsun.. Ayrılmak bizim tercihimiz değil dediniz, o zaman size bunu tercih ettirenlerde yanlış yapmış! onuda söylim.. Sağlıcakla kalın hocam. Kendi web sayfanızdan takip edeceğiz sizi.

 25. Ayhan Ayhan

  Allah sizde razi olsun Kemal hocam. Basin olmasa bike biz sizi takip etmeye devam edecegiz. Sayenizde cok sey ogrendik

 26. Mustafa DİNÇ Mustafa DİNÇ

  Her gün bir yerden göçmek ne iyi, Her gün bir yere konmak ne güzel. Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş, Dünle beraber gitti cancağızım. Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

 27. soner canbakal soner canbakal

  yazdıklarınızın ve kişiliğinizin doğruluğuna şahidiz. Allah derdinizle dertlenmeyi cümlemize nasip etsin.

 28. bahadır yiğit bahadır yiğit

  Çok üzüldük. Asıl siz hakkınızı helal edin . Allah sizden razı olsun. İnşallah başka vesilelerle faaliyetlerinize devam edersiniz.

 29. Abdulkadir Abdulkadir

  Muhiddini Arabi der ki 'Olmuş olacakların en hayırlısıdır.' Allah hayırlara vesile kılsın. Sizi her daim takip ediyoruz.

 30. Davut GEMİCİ Davut GEMİCİ

  Değerli Hocam, Bize katkılarınız, bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Çok üzüldüm.

 31. Sevgi Şengül Sevgi Şengül

  Sayın Kemal Özer Bey, emekleriniz için hakkınızı helal edin. Sayenizde çok güzel şeyler okuduk, öğrendik. Bakış açımız gelişti ve değişti. Fakat siz olmayınca Yenisöz ü takip etmek için çok fazla bir sebebimiz kalmayacak korkarım. Yolunuz açık olsun Allah daha hayırlılarla karşılaştırsın. İlminizi, fıkhınızı artırsın, elinize, dilinize, kaleminize hakkı koysun.

 32. Necip Fazıl Necip Fazıl

  Helal olsun, bugüne kadar Yenisöz'de yayınladığınız birbirinden cesur makaleler için teşekkür eder, yazmaya devam etmenizi dileriz, sizi Allah'a ısmarladık.

 33. tolga tolga

  Alper Tan, Kadir Mısıroğlu ve siz ilgiyle takip ettiğim kişiler azalıyor.tesadüf mü?İnşaallah dediğniz gibi başka mecralarda takip ederiz sizi

 34. Yücel Karakoç Yücel Karakoç

  Sabah sabah okuduğumuz beklenmedik veda yazısı sebebiyle son derece müteessir olduk. Sahiden de haber kirliliğinin hat safhada, bilgi kirliliğinin yoğun bir şekilde yaşandığı şu dönemde sizin yazılarınıza kendimizi bulmuştuk. Hizmetleriniz için şükranlarımızı sunar, yayın yollarının bir önemi olmadığı gerçeğinden hareketle, daha uygun bir mecrada daimî ve bereketli olmasını temenni ederiz.

 35. Belgin çiçek Belgin çiçek

  Üzüldüm. Çok yararlı oldu tüm yazdıklarınız. Siz hakkınızı helal edin. İyi ki varsınız. İnşaAllah her yazınızı kişisel web sayfanıznızdan ve sosyal medya hesaplarından takip etmeye devam edeceğim. Zaten siz burdasınız diye buradaydım. Alla sizden razı olsun.

 36. MUSTAFA DEDE MUSTAFA DEDE

  GEÇMİŞ OLSUN.SİZ DE KENDİ GAZETENİZİ/DERGİLERİNİZİ ÇIKARTIRSINIZ HOCAM.ALLAH VAR GAM YOK

 37. Çiçek Çiçek

  Olmadı Kemal bey, medya maymunlarının bu kadar teknolojik imkâna rağmen utanmaz yalanlarını utanmaz yüzlerine çekinmeden vurmaya devam etmenizi isterdik. Siz, bizim rahmetli Hasan Karakaya'dan sonraki tek tesellimizdiniz. İnşaallah başka bir mecra da başarınızı devam ettirirsiniz. Allah yolunuzu açık etsin.

YORUM YAP