Hatırlatma haber: Ünlü aşçı McDonald'a açtığı davası böyle kazanmıştı

Hatırlatma haber: Ünlü aşçı McDonald'a açtığı davası böyle kazanmıştı
17.10.2018 15:58:54

Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, McDonald's'a karşı açtığı davayı kazandı. Böylece McDonald's hamburgerlerinin içindeki "et"in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğu isbatlamıştı.

Jamie Oliver, McDonald's'a açtığı dava ile fast food zincirinin gerçek et yerine, kasaplık hayvanın kesiminden geriye kalan et, tendon, yağ ve bağ doku karışımından oluşan macun kıvamındaki bir hamur ile amonyak kullandığını ispat etmişti.

BU ÜRÜNLER BESİN OLARAK TANIMLANAMAZ

İngiliz aşçı ve televizyon programcısı Jamie Oliver, hamburger ve kızarmış tavukların (nugget) lezzetinin ardındaki ürkütücü gerçekleri ortaya çıkardı.

Jamie Oliver'ın "McDonald's restoranlarında servis edilen ürünler, besin olarak tanımlanamaz" görüşü mahkeme kararıyla tescil edildi. 

McDONALD'S TÜRKİYE AÇIKLAMA YAPTI

İngiliz aşçının açtığı davanın dünya gündemine oturmasının ardından McDonald's Türkiye de bir açıklama yaptımıştı.

Şirket, kullandıkları hamburger köftesinin 1996 yılından beri Türkiye'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı olduğunu belirttilmişti.

Açıklamada, "McDonald's için üretim yapan tüm üreticilerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın getirdiği kurallar ve Türk Gıda Kodeksi'ne ek olarak McDonald's'ın üreticileri için geçerli tüm gıda güvenliği koşullarına da uymaktadır" denilmişti.

İtibar edip etmemek sizin tercihiniz.

YORUM YAP