Halime Hatun'un diziden çıkarılmasına tepkiler devam ediyor

Halime Hatun'un diziden çıkarılmasına tepkiler devam ediyor
10.05.2018 17:43:40

Ertuğrul Gazi'nin hanımı Halime Hatun'un tarih gerçeklere uymayan bir şekilde diziden çıkarılması senaristlerin saçmalaması olarak yorumlandı. Oğlu Osman Gazi 23 yaşında iken vefat eden bir kadın dizide doğumun ardından öldürülüyor.

Saru Batu Savcı Bey (vefâtı: 1287), Gündüz Alp (vefâtı: 1306) ve  Osman Gazi (1258-1326) anası olan Halime Hatun'un diziden tarihi gerçeklere aykırı bir şekilde çıakrılması hemnadlarında üç oğlu olmuştur. 

Halime Hatun, Osman Gazi 23 yaşındaki iken 1281 yılında Söğütte vefat ediyor. Dizi de ise Osman Gazi'nin doğumu olan 1258 yılına tekabul edecek bir vefta gerçekleştiriliyor.

Ayrıca İbnü'l Arabi hazretleri de Osman Gazi doğmandan 18 yıl önce Şam'da vefat ediyor.

Halime Hatun'u canladıran Esra Bilgiç'ten mesaj

Diriliş Ertuğrul'da Halime Hatun'un ölümü üzerine, seyirciler bunun gerçek olmadığını, yeni bölümde karakterin bir şekilde dizide varlığını sürdüreceği yorumlarında bulundu. Fakat karakterle ilgili Esra Bilgiç'ten dizi hayranlarını üzen bir açıklama geldi.

Diriliş dizisinde Halime Hatun rolünde başarılı bir performans sergileyen Esra Bilgiç, dizide Halime Hatun'un öldüğü sahneyle ilgili Twitter hesabından Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 dilde açıklamada bulundu.

SEBEBP SENARYODAKİ DEĞİŞİM İMİŞ

Bilgiç, yeni sezonda dizinin hikayesinin değişeceğini ve bu sebeple Halime Hatun karakterine son verildiğini bildirdi.

Bilgiç'in paylaşımı şu şekilde:

Bugün aldığım ve eminim almaya devam edeceğim sayısız sevgi dolu mesaja bir cevap niteliğinde duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum. Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım.

Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz'üm, Savcı'm ve Osman'ım size emanet.

Diriliş Ertuğrul dizinde saçmalama

 

YORUM YAP