Gürcistan'dan dünyayı sarsacak ifşaat: Zika virüsünü hatırlattı

Gürcistan'dan dünyayı sarsacak ifşaat: Zika virüsünü hatırlattı
26.09.2018 20:57:03

Eski Gürcistan Devlet Güvenliği Bakanı ABD’nin ülkedeki biyolojik silah deneylerini açıkladı

Eski Gürcistan Devlet Bakanı Igor Giorgadze ABD'nin Gürcistan'da biyolojik silah deneyleri yaptığını gösteren belgeleri yayınladı.

Söz konusu deneyler başkent Tiflis yakınlarında bulunan ve Gürcü-Amerikan ortaklığıyla kurulan Lugar Araştırma Merkezi'nde yürütüldü.

İki ülke 2002 yılında “Biyolojik silahların geliştirilmesi ve bu alandaki bilgilerin yaygınlaşmasının önlenmesi ile ilgili teknolojiler ve patojenler (Hastalık yapıcı mikroorganizma) alanında işbirliği üzerine” bir anlaşma imzaladı.

İki yıl sonra da Tiflis yakınlarındaki merkezi inşa etmeye karar verdiler.

Giorgadze, Harvoni ve Sovaldi patojenlerini içeren bu deneylerin bir sonucu olarak sadece Aralık 2015'te 30 Gürcü vatandaşının öldüğünü ortaya çıkardı.

Bu kişilerin ölümleri aynı gün ya “bilinmeyen sebepler”e bağlandı ya da hiçbir şekilde açıklanmadı.

Giorgadze'nin elde ettiği verilerin büyüklüğü 100 bin sayfayı buluyor.

Elde edilen bu verilerin bir misalini sivrisineklerin havaya salıverilmesini uzaktan kontrol eden bir cihazın geliştirilmesi ile ilgili bir ABD patenti teşkil ediyor. Bahsi geçen patent sivrisinek ısırmasıyla bulaştırılmaya uygun bir zehrin yayılmasını amaçlıyor.

RUSYA, ULUSAL GÜVENLİK STRATEJİSİNDE VURGU YAPMIŞTI

Rusya yönetimi, 2016 Ulusal Güvenlik Stratejisi'nde ABD'nin Rusya çevresinde askeri-biyolojik laboratuvar ağı kurduğuna ve bunun ulusal güvenlik için tehdit oluşturduğuna vurgu yapmıştı.

Moskova'nın ulusal güvenlik stratejisinde yer verdiği bu kritik bilgi, ABD merkezli New Eastern Outlook dergisi yazarlarından Henry Kamens'in kaleme aldığı yazıyla desteklenmişti.

Skripal vakasında kimyasal silah kullandığı iddiasıyla Rusya'ya yaptırım kararı alan ve bazı yaptırımlardan kaçınmak için ABD'li müfettişlere Rusya'da kimyasal veya biyolojik silah geliştirilmediğini ve kullanılmadığını teyit etmek üzere kapılarını açma koşulunu öne süren ABD, çeşitli ülkelerde bulunan laboratuvarlarını hiçbir gerekçe belirtmeden uzmanların erişimine kapalı tutuyor.

Şimdi sırtınızı yaslayın ve Gürcistan'ın Türkiye ve Rusya'ya komşu olduğunu düşünün. Ardından da aşağıdaki mahaleleri okuyun...

Kaynak: Türkçe

Orijinal İngilizce 

İLGİLİ OLABİLECEK MAKALELER

Şimdi sıra biyo-silah EBOLA'lı katliamda!

EBOLA ile Afrika'yı insansızlaştırmak

Engin Ardıç'a soru: Cehalet caiz midir?

Amerika ilaç ve aşılarla kısırlık ve eşcinsellik yayıyor

Şarbon ve biyolojik silahlar

 

 

YORUM YAP