Erken konuştu, katlettiler, artık temkin ve tedbirli olunmalı

26.09.2018 13:48:57

AtlasJet Havayollarına ait uçağın Isparta'da düşmesi neticesinde, hepsi aynı uçağa binen veya  bindirilen nükleer fizikçilerin hepsi ölmüştü.

İşte o uçakta vefat eden Prof Dr Engin Arık'ın iş ve dış düşmanları çatlatan açıklamaları:

BİR DE HATIRLATMA

Isparta'da düşen Atlasjet uçağında ölen Prof. Engin Arık'ın ABD'deki davasında skandal! Dava açılan üç şirketin avukatları meme kanserini yenen Arık için “Zaten ölecekti” diyerek daha az tazminat önerdi.

Gazete Habertürk'ün haberine göre, Isparta seferini yapan World Focus Havayolları'na ait, Atlasjet Havayolları tarafından kiralanan MD83 tipi yolcu uçağı, 30 Kasım 2007'de Süleyman Demirel.

Havalimanı'na inişte alçalırken, Keçiborlu mevkiinde düştüğünde, aralarında 6 bilimadamının da bulunduğu 56 kişi öldü. Bu 6 bilimadamından biri de CERN'de yürütülen Atlas deneyine katılan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Arık'tı.

RAPORU GÖNDERDİ

Bunun üzerine aralarında Arık'ın eşi Prof. Dr. Metin Arık'ın da bulunduğu Atlasjet mağduları kazadan sorumlu tuttukları Boeing, Awas ve Honeywell şirketlerine dava açtı. Ancak Amerika'daki davada yaşanan skandal gelişme, Metin Arık'ın acısını daha da artırdı. Üç şirket hakkında açılan davaya bakanavukatlar, geçmişte meme kanseriyle mücadele eden 59 yaşındaki Engin Arık için “Kanserden ölecekti zaten” diyerek tazminatı düşük tutmak isteyince, Prof. Dr. Metin Arık doktor raporu alarak mahkemeye gönderdi.

İYİLEŞMİŞTİ

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan alınan, İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nil Molinas Mandel imzalı raporda, hastaya 2004'te meme kanseri teşhisi konulduğu, Şubat 2005'te radyoterapi uygulamasına başlandığı, en son Eylül 2007 tarihinde son kontrolü yapılarak tüm tetkiklerinin normal bulunduğu vurgulandı. Uçak kazası ise, bu tarihten 2 ay sonra gerçekleşti.

‘ÇOK KÖTÜ OLDUM'

Raporu ABD'deki mahkemeye gönderen Prof. Dr. Metin Arık, “Eşime 2004'te meme kanseri teşhisi konmuştu, sonra iyileşti. Karşı taraf, ‘Kanserden ölecekti zaten' diyerek tazminatı düşürme ya da vermeme yoluna gitmeye çalışıyor. Doktor raporu istenince, kendimi çok kötü hissettim. Çünkü bu raporu almak dahi acı veriyor” dedi.

YORUM YAP