Erdoğan'ı hakkında gerçekleşen rüya

Erdoğan'ı hakkında gerçekleşen rüya
09.09.2018 18:30:21

Hürses yazarı Fehmi Çalmuk, Tayip Erdoğan'ın okuduğu şiir nedeniyle mahkum edildikten sonra cezaevinde olduğu sıurada görülen bir rüyaya anlattı. O rüyayı yorumnlayan Emin Acar hocaefendi Erdoğan'ın devlet başkanı olacağı müjdesini vermiş.

KENAN EVREN'E DERS GİBİ CEVAP

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren “Başörtüsü farz değildir” derken, cami kürsüsünden ona cevap veren Ahmet Akın Çığman Hocaefendi, yapılan davet üzerine Paşa'nın yanına gitmişti. Orada da çekinmeden bildiklerini bu kez yüzüne karşı anlatmıştı. Evren karşısında korkmadan Hakkı ve hakikati anlatan Çığman Hoca, “Hakkında nass olan meselede ictihad yapmaya cevaz yoktur” Mecelle kaidesini hatırlattıktan sonra “Allah'ın ayetlerini inkâr edenler kâfir olur” deyivermiş. Evren bu görüşmeden sonra ayeti inkar eden bir üslup içine girmedi.

AHMET AKON ÇIĞMAN'IN RÜYASI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Pınarhisar cezaevinde yattığı günlerde Ahmet Akın Çığman Hocaefendi, merhum İslam Alimi Dr. Emin Acar, ile İskenderpaşa Camisinin avlusunda hasbihal ederken konuyu gece gördüğü rüyaya getirdi:

-Hocam rüyamda Reis Bey'i (Recep Tayyip Erdoğan) gördüm. Bir dağın tepesinde idi. Dağın etekleri tıklım tıklım dolu. Reis Bey'in elinde Kur'an-ı Kerim vardı ve sallıyordu.

Nur içinde yatsın Emin Acar Hocaefendi tebessüm ederek “O'na hüküm verilecek. Bu devlet ricali görevidir. Devletin başına geçerek millete hizmet edecek” diye yorumladı rüyayı.

FETÖ'DEN KORKMA

Muhterem Mehmet Arslan'ın aktardığı bilgiye göre Dr. Emin Acar Gezi olaylarının yaşandığı günlerde Başbakanlık'ta Recep Tayyip Erdoğan'a giderek 3,5 saatlik bir görüşme yaptı. Söylenen şuydu:

-Artık açıktan tebliğ yap. İyiliği emret, kötülükten nehy et. Korkma ve (oy kaygısıyla) telaş etme Allah'a iman edelim. Rabbim köpeklerini susturur. Onun için Melei A'lâ'yı çok oku.

Görüşme tarihi Erdoğan'ın dershaneler üzerinden başlayan tartışmalarla cemaat tasfiyesine başladığı dönemden sonra Batı aleminin ve terör örgütlerinin kendisini açıktan hedef aldığı günlere rastlıyor.

 

 

YORUM YAP