Erdoğan, Bahçeliye meydan okudu: Biz de 'Herkes kendi yoluna' deriz!

Erdoğan, Bahçeliye meydan okudu: Biz de 'Herkes kendi yoluna' deriz!
23.10.2018 14:34:03

ERDOĞAN'IN İKİNCİ GÜNDEMİ: CUMHUR İTTİFAKIYDI

'Biz bu ittifakın ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'nin dünkü twitlerine cevap verdi.

Erdoğan, "Biz devlet olarak uyuşturucu baronlarıyla da mücadele ettik, torbacılarla da mücadele ettik, onu içenlerle de mücadele ettik ve etmeye de devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

---------------------------------------------------------------------------------------------
BAHÇELİ VE ERDOĞAN DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ, ERDOĞAN NEYE KIZDI
---------------------------------------------------------------------------------------------

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakını, ülkemizin son yıllardaki en önemli kazanımlarından biri olarak görüyor ve geleceğe taşımak istiyoruz. Biz bu ittifakın ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Milletimizin bize emaneti olan Cumhur İttifakını, günlük siyasi tartışmalarının üzerinde tutmakta da kararlıyız." dedi.

Erdoğan, "Görüş farklılıklarımızın Cumhur İttifakı'na gölge düşürmesine fırsat vermemeliyiz." ifadesini kullandı.

'Biz de 'Herkes kendi yoluna' deriz'

Bahçeli'nin açıklamasına ilişkin Erdoğan, "Yerel seçimlerde madem ki 'Biz yolumuza' diyorlar, biz de 'Herkes kendi yoluna' deriz." ifadesini kullandı.

Suriye Konulu Dörtlü Zirve konusunda da Erdoğan, "Temennim odur ki İdlib başta olmak üzere Suriye'ye huzurun gelmesi konusunda bu zirve ciddi bir adım olsun." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Hazırlıkları belli bir noktaya getirecek ve büyükşehirlerden başlayarak adaylarımızı belirleyip sahaya erkenden ineceğiz." dedi.

'Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin "Cumhur İttifakı bitti mi?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız var mı? Yok. Dolayısıyla MHP yerel seçimlerde kendi adaylarıyla devam edecek biz de aynı şekilde kendi adaylarımızla yerel seçimlerde meydanlarda olacağız. Ama biz Cumhur İttifakı'nın devamından yanayız. Cumhur İttifakı'na herhangi bir leke gelsin asla istemeyiz. Çünkü 'cumhurun ittifakı' demek milletimizin aynı değerlere inanan ittifakı demektir."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yakın zamanda bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusuna ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda gündemde olmadığını, ancak görüşmenin olmaması için bir sebebin bulunmadığını bildirdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı duruyor

Erdoğan kürsüden inmeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni br açıklama yaptı ve "Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok" dedi.

Devlet Bahçeli, yerel seçimde İstanbul'da aday çıkaracaklarını da söyledi.

İTTİFAKLA İLGİLİ ÖNCEDEN YAZILMIŞ BİR MAKALE

Katillere af isteyen Bahçeli, Erdoğan'ı mahkûm etmek mi istiyor!

 

YORUM YAP