Can Kemal Özer

Erdoğan'a operasyon isteyen Newsweek kimin, Haberturk neleri olur?

05.08.2018 13:48:11

Gün geçmiyor ki; yükselen, güçlenen, büyüyen kısacası bir asır önce narkozlanıp, bedeni ameliyat, ruhu ise dondurulan ancak son asırda kendine gelen Türkiye, batıyı çılgına çevirmesin.

Her gün yaşanan ve bir türlü netice alamadıkları saldırılar ortada.

Azı dişleri çürümüş, ön dişleri de sallanan batı çakalı, kafesinden çıkmayan it gibi havlayıp duruyor.

Biz de, o da artık bize diş geçiremeyeceğini biliyor.

 “Isıracak köpek diş göstermez” diye bir söz vardır bizde. Trump ve Pence'in saldırılarını da böyle okumak gerek!

Özellikle 15 Temmuz süreci ve sonrası gelişmeler, batının Yeni Türkiye karşısında acziyetini açıkça ortaya koymuştu.

Mâzîsini hatırlama, aslî ruhuna geri dönme ve âtîsini kurtarmak için canhıraş çalışan Türkiye'nin yarınlarından kimse endişe etmiyor.

İşte bu da gavuru çileden çıkarmaya yetiyor.

Bugün, Türkiye'nin dostu ülkelerin başında gelen Venezuela lideri Maduro'ya suikast düzenlendi.

Koruyan ve yaşatan Allah-ü Teâlâ Hazretleri haydutların hesabını bozdu.

Dostum ve çok kutuplu yenidünyanın lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılmak üzere Türkiye'ye gidiyorum” ifadelerini kullandığı için infaz edilmeye çalışılan Maduro yara almadan kurtuldu.

Türk medyasını “Allah muhafaza etti” dememek için “neyse ki” şeklinde Müslüman'a yakışmayan bir dil kullandığını da araya sıkıştırıp devam edelim.

Geçtiğimiz hafta ise ABD'de yayın yapan haftalık Newsweek dergisi, 31 Temmuz tarihli nüshasında "Erdoğan ve Türkiye'ye operasyon düzenleyin" çağrısı yapmıştı.

Newsweek'teki, Cumhurbaşkanı ve Türkiye'yi hedef alan ve “Erdoğan Kürtleri kırmak ve Osmanlı'yı diriltmek istiyor” başlıklı Jonathan Watchel ve Albert Watchel imzalı haberde, “Sünnilerin lideri” sıfatıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde, Türkiye'nin dış politikada saldırgan bir tutum izlediği yazıldı.

Daha da ileri giden alçak Newsweek, “bir zamanlar demokratik ve ılımlı olan Türkiye “terör rejimi”ne doğru yöneldi” diye yazarak şerefsizliğin dibine vurdu.

Çukurunda çukuru olan bu dergi, Suriye'de Esed rejimini devirmek için Türkiye'nin bölgedeki operasyonlarında Kürtleri katlettiği iftirasını bile attı.

Dünyanın en güçlü devleti” olduğunu iddia ettiği Amerika'ya da çağrı yapan Newsweek, ABD'nin Türkiye'yi durdurmasını istedi.

PEKİ, ALÇAK DERGİ KİMİN, TÜRKİYE İLE İLİŞKİSİ NE?

İslam ve Türkiye düşmanı Newsweek'in sahibi 2002-2013 arasında New York'un belediye başkanlığını yapan Michael Bloomberg...

Hayli zengin olan Michael Bloomberg bir Yahudi ve şöhretli bir Siyonist

Soyadından da anlaşılacağı üzere, Avrupa yani Almanya kökenli bir Yahudi/Siyonist olan Michael'ın soy ismini taşıyan "Bloomberg Medya Grubu" da var.

Siyonist Michael; Bloomberg'in kurucusu olmanın yanı sıra, Yahudilerin 1910'da oluşturdukları Salomon Brothers (Yahudi Kardeşler finans grubunun 1981'den bu yana üyesi),  New York Yahudi müzesinin sponsorlarından, batılı gavurların kliklerini de ifade eden yapılardan biri olan Alfalfa Kulübünün üyesi,  World Trade Center Memorial Vakfının Başkanı, hem cumhuriyetçiler hem de demokrat başkan adaylarının bağışçısı, Phi Kappa Psi örgütünün üyesi, ABD'deki Yahudi örgütlerinin pek çoğuna üye, 130'dan fazla ülkede dergi, gazete, televizyon ve radyo yayıncılığı yapıyor.

Bloomberg; Newsweek'in yanı sıra, Bloomberg TV, Bussinisweek, FHM, Marie Claire Maison, Marie Claire, Food and Travel, GEO, Mother and Baby gibi uzayıp giden yayın organlarının da sahibi.

Bloomberg Medya'nın Türkiye ortaklığı ise Ciner Grubu yani efkâr-ı umumiyece bilinen adıyla Haberturk Medya.

Daha önce lanet olası Newsweek'in Türkçesini neşreden Ciner, dergi Türkiye'de satmayınca yayını durdurmuştu.

Halen pek çok Bloomberg dergisinin Türkçesini neşretmeye devam ederken, BloombergHT isimli bir tv kanalını da sürdürüyor.

Resmi sitelerinde bu bahiste şunlar yazılmış: “Türk halkına en kaliteli yayınları sunan Ciner Medya Grubu bünyesinde yer alan Bloomberg HT, Bloomberg Television'ın New York, Londra ve Hong Kong'da bulunan son teknolojiye sahip stüdyolarını, üretim hizmetlerini ve haber toplama çalışmalarını Türkiye'de aynen uygulayarak Türkiye'ye yepyeni bir ekonomi kanalı kazandırdı.”

Her Türk vatandaşına düşen görev, hiçbir Yahudi ve Siyonist'in yayın organını satın almamak ve izlememektir.

Ciner ailesine düşen vatanî vecibe ise Bloomberg ile bütün irtibatını koparmak, BloombergHT'nin adını da değiştirmek.

Tabi ki, Newsweek şerefsizinin yazdıkları Cinerleri de rahatsız etmiş ise.

Rahatsız edip etmediğini koyacakları tavırdan anlayacağız. Sessizlikleri ise Siyonist Michael Bloomberg ile aynı düşünce de olduklarına işaret edecek.

 

YORUM YAP