Doğu Ekspresi'nde cinayet

Doğu Ekspresi'nde cinayet
26.05.2018 00:00:10

'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yargılayacak mısınız' küstahlığının failleri kim?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, Batı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la la ilgili hesabını açık etti.

AB Büyükelçileriyle görüştüğünü belirten Muharrem İnce, Türk yargısını eleştirdi. İnce, 'Erdoğan'ı yargılayacak mısınız diye soruyorlar, hayır yargılamayacağım, benim yargılamak gibi bir görevim yok. Adil bir yargı kuracağım, bunu kurduktan sonra o yargı beni de yargılayabilir, Erdoğan'ı da yargılayabilir' dedi.

960x500-cumhurbaskani-erdogani-yargilayacak-misiniz-kustahliginin-failleri-1527261176291

Bu sırada gazeteci Hande Fırat 'bunu büyükelçiler mi sordu size' deyince İnce, önce 'yok' dedi, hemen ardından ise 'evet onlar da sordu' ifadesini kulllandı...

Skandal toplantıya katılan büyükelçilerin isimleri tek tek tespit edildi. Basına kapalı, ihanete açık toplantıya vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Binlerce kişi attığı tepki tweet'leri ile bu küstahlığa imza atanların hesap vermesini, Muharrem İnce'nin o alçak buyükelçi her kimse açıklamasını istedi.

İŞTE O İHANET TAKIMININ İLK 11'İ

 • Fransa Büyükelçisi Charles Fries
 • Romanya Büyükelçisi Gabriel Catain Şopanda
 • Estonya Büyükelçisi Marin Mottus
 • İrlanda Büyükelçisi Brendan Ward
 • İspanya Büyükelçisi Rafael Mendivil Peydro
 • Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger
 • Malta Büyükelçisi Carmel Vassalo
 • Finlandiya Büyükelçisi Paivi Kairamo
 • Bulgaristan Büyükelçisi Nadezhda Neynsky
 • Birleşik Krallık Büyükelçisi Dominick John Chilcott
 • ​Yunanistan Büyükelçisi Petros Mavroidis

İhanetin ortaya çıkmasının ardından "ihanet takımının ilk 11'inin" isimleri tek tek belirlendi. Şimdi sıra o "Erdoğan'ı yargılayacak mısınız" sorusunu sorma küstahlığını gösteren kişinin Muharrem İnce tarafından açıklanmasında ve faillerden hesap sorulmasında.

Takvim gazetesinin haberi işte böyle.

Haberin içeriği adeta cinayet romanlarının kraliçesi lakaplı İngiliz yazar Agatha Christie'nin "Doğu Ekspresinde Cinayet" isimli Türkiye'de geçen romanını hatırlattı:

"Gece yarısından sonra artan şiddetli tipi yüzünden Doğu Ekspresi artık yoluna devam edemeyecek durumdadır. Yılın bu zamanlarında lüks tren tamamen doludur. Ertesi sabah yapılan kontroller sonucu tüm yolcuların sağsalim trende olduğu anlaşılır. Ancak defalarca bıçaklanarak öldürülen Amerikalı yolcunun kompartımanının kapısı içeriden kilitlidir. Sonunda trende yolculuk etmekte olan Hercule Poirot cinayeti incelemeye başlar. Ancak kimi yolcular cinayetin izlerini yok edebilmek için yaşlı dedektifin dikkatini dağıtmaya çalışırlar. Poirot, kehanet sayılabilecek bir saptamayla cinayeti bir değil iki şekilde çözümlemeyi başarır."

0001730576001-1

Peki romanın sonunda katil kim çıkar dersiniz?

Vagondaki bütün yolcular.

Hepsi maktülü sırasıyla bıçaklamış ve ölümüne sebep olmuştur. 

Avrupa Birliği Büyükelçilerinin ülkenin Başkan adayı Muharrem İnce'ye ülkenin hali hazırda Cumhurbaşkanı olan kişi hakkında sorduğu soruyu görünce nedense aklımıza bu roman düştü.

buyukelciler ve ince

 

YORUM YAP