CHP parçalandı

CHP parçalandı
22.04.2018 15:01:40

İyi Parti'yi seçime sokmak için 15 milletvekili İyi parti'ye transfer eden CHP'de isyan çıktı.

CHP ve İyi Parti anlaştı, 15 CHP'li vekil istifa ederek İyi Parti'ye geçti. Gelişmeler üzerine CHP içinde çatlaklar oluştu. Bazı vekiller İYİ Parti ile anlaşmadan rahatsız oldu.

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün gizlice yaptığı görüşmede, İYİ Parti'nin seçime girebilmesi için kafa kafaya verip bir B planı tasarladığı ortaya çıktı.

İYİ Parti'nin seçime girebilmesi için ihtiyacı olan 15 vekili CHP takviye etti. CHP'li 15 vekil CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti. (Seçime girebilmek için 20 vekil gerekiyor. İYİ Parti'nin hali hazırda 5 vekili bulunuyor.)

cihaner-twit

PARTİ İÇİ ELEŞTİRİLER BAŞLADI

CHP seçmeni kadar CHP'li vekilleri de şaşırtan duruma İlhan Cihaner'den önce ironik bir çıkış geldi. Cihaner, bu çıkışın hemen ardından da CHP tüzüğünden eşitlik ve dürüstlük ilkesini de sosyal medya hesabından paylaşarak 15 vekil transferinden rahatsızlığını gözler önüne serdi.

cihaner-twit1

CHP PARAMPARÇA

Erken seçim kararının ardından CHP'li Öztürk Yılmaz ve Didem Engin'in ayrı ayrı cumhurbaşkanlığı adaylıklarını açıklamaları parti içindeki bölünmenin diğer işaretlerinden...

İŞTE CHP'DEN İSTİFA EDİP İYİ PARTİ'YE GEÇEN VEKİLLER

chp-iyiparti

DEVREYE SOSYAL MEDYA GİRDİ

CHP ile İyi Parti arasındaki hülle sonrasında devreye sosyal medya girdi. Zaytung sitesi, Cumhurbaşkanı'na bütün yetkilerini kendilerine devretmesini isteyen Saadet Partisi ile dalga geçti.

zaytung

chp-den-istifa
CHP'den emri vaki ile Meral Akşener'in partisine tayin edilen 15 asık surat

YORUM YAP