Bu ne iş Muharrem?

Bu ne iş Muharrem?
05.05.2018 14:03:08

Arşivler CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 'ince' işleri hatırlattı. Adaylığı açıklanınca soluğu Hacıbayram Camii'nde alan Muharrem İnce, Ramazan'da alkol alıp resimlerini paylaşmakla tanınıyordu.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında Bülent Arınç ile “taciz" tartışması yaşanmıştı. 2012 yılındaki skandal Takvim gazetesinde 22 ve 23 Kasım tarihlerinde manşet olmuştu. 

Muharrem İnce, bu skandalı her seferinde inkar etse de, Fatma B., "Attığı mesajlar elimde, 'Abazayım gel.' dedi. Rüşvet bile teklif etti..." dediği iddia edilmişti.

Haberle ilgili soruşturmayı FETÖ'ci savcı Ferhat Sarıkaya'ya dengetirilmiş "takipsizlik" kararıyla dosya kapatılmıştı.

muharremince

İşte TAKVİM'in manşetleri

takvim22kasim2012ince

"Abazayım gel" kabusu

CHP'li Muharrem İnce'nin "Abazayım gel" mesajı gündeme oturdu. İnce tacizine uğradığını söyleyen Fatma B. ise, 'Kanıt için para teklifini kabul ettim' dedi ve ekledi: Para değil, adalet istiyorum.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce için, "Tek O'nun taciz dosyası var" açıklaması skandal dosyasını açtı. İnce'nin tacizine uğradığını iddia eden Fatma B. ise skandalın perde arkasını TAKVİM'e anlattı. CHP Kadın Kolları'nda çalışan Fatma B.'nin iddiasına göre, genç kadın 2009 yılında kızının öğretmeni tarafından dayak yemesi üzerine, o dönem TBMM Eğitim Komisyonu üyesi olan İnce'nin yanına gitti. İnce, yardım isteyen kadına, "Gereği yapılacak" dedi. Daha sonra ise Fatma B.'yi arayıp, "Abazayım evime gel" dedi. Reddedilince de kadına küfür dolu mesajlar göndermeye başladı. Neye uğradığını şaşıran kadın, suç duyurusunda bulundu. Fatma B., sonraki gelişmeleri ise şu sözlerle anlattı: "Maddi durumum iyi. Paraya ihtiyacım yok. İnce, bana avukatı aracılığıyla 12 bin 500 TL para teklif etti. 4 bin TL'yi hesabıma yatırdı. Geri kalanını yatıracağına dair de taahhütname imzaladı. Tacizi kanıtlamak için parayı kabul ettim. Ama bir kuruşuna bile dokunmadım. Bunların hepsinin belgesi var." 

'DOĞUŞTAN CHP'LİYİM'

Fatma B., taciz skandalının ardından "AK Parti'nin kurgusu" eleştirilerine de şu cevabı verdi: "Ben aileden CHP'liyim. Ne AK Parti ne de AK Partililer ile hiçbir ilgim yok. Her seçimde partim için çalışıp, partime oy kazandırmaya çalıştım. Dün olduğu gibi yarın da CHP'ye oy vermeye devam edeceğim." 

HALKA ÇALIŞMAK!

Muharrem İnce'nin adının karıştığı taciz skandalı, sosyal medyada büyük yankı buldu. 
İşte vatandaşların yorumları:
İnce, ince işlere girmiş. 
Hiç şaşırmadım doğrusu. 
Bu nasıl bir siyaset anlayışı. Yüzkarası... İnce yargılanıp, cezasını çekmeli. 
Muharrem İnce, halk için değil, halka çalışıyor galiba. 
Sevgiliye en güzel hediye: Abazayım gel! 
Abazayım gel: Hahaha vekile vekil gerek! 

AVUKAT: O KADIN PARA KOPARTMAK İSTEDİ

CHP'li Muharrem İnce'nin avukatı Haluk Pekşen, taciz iddialarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı: "Bahse konu kadın, bizden para istedi. Senaryonun arkasında kimler olduğunu da bizzat kendisi söyledi. Söz konusu mesajlar da kayıtlı değil. Hepsi iftira. Özellikle onun ismine para yatırdık. Böylece bizden para koparmak istediğini kanıtladık. Sayın Arınç'ın açıklamasından bir gün önce, tanınmış bir iş adamı vasıtasıyla bizlerle uzlaşma arayışına girdi, bu talebi ise kabul görmedi." 

BÜLENT ARINÇ'A TEPKİ

Arınç'ın "CHP'deki kadın vekiller İnce'nin yanında oturmamalı" sözlerine, CHP'den tepki geldi. CHP'li kadın milletvekilleri adına yazılı açıklama yapan Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "TBMM'nin kadın Başkanvekili sayın Güldal Mumcu'nun odasını basabilecek nitelikteki bir kişiden bizim alacağımız herhangi bir hayat dersi bulunmamaktadır" dedi. 

İŞTE O MESAJLAR

Muharrem İnce'nin 533 653.... no'lu telefonundan Fatma B'ye gönderdiği mesajlardan bazıları şöyle:
"Sana ne be o..."
"Sana sprem lüks olurdu"
"Sen o....sun elinden geleni yap"
"Fatma hanım genel merkezi arayıp ben, şikayet etmeniz hoş değil. Yakıştıramadım. Yine de istediğinizi yapmakta serbestsiniz."

Hayrettin Bektaş/TAKVİM

takvim23kasim2012ince

CHP'li Muharrem İnce'den skandal hareket

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği kafede siyaset yapmasına izin vermeyen işletme sahibini tartakladığı ortaya çıktı. İnce, kafeden ayrıldıktan sonra CHP'li Yalova Belediyesi zabıta ekiplerini göndererek işletmeye tutanak tutturdu. Restoranttaki bir müşteri tarafından videoya çekilen tartışma anında İnce'nin işletme sahibini tartakladığı görülüyor.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında Yalova'da esnaf ziyareti yaparken, bir işletme sahibini tartakladığı ortaya çıktı. Kafeye girerek müşterilere hitap etmek isteyen İnce'ye işletme sahibi izin vermedi. Buna sinirlenen İnce, hakaret ederek işletme sahibinin üzerine yürüdü. Esnafı eliyle iten İnce, önce bağırarak esnafla tartıştı, sonra ise sinirli bir şekilde lokantadan ayrıldı. İnce'yi lokantaya sokmak istemeyen esnaf ise İnce'nin arkasından "Hiç bir siyasi partiye izin vermedim, yaptığınız ayıp" diye seslendi. İnce'nin esnafı tartaklaması ve bağıması ise, lokantadaki bir müşterinin cep telefonu tarafından kayda alındı. İnce'ye sitem eden esnaf, "Siz bu zamana kadar ne zaman buraya geldiniz?" diye seslendi. İnce'nin yanındakiler esnafın kolunu tutarak müdahale etmeye çalışırken koruması da cep telefonuyla olayı çeken işletme sahibinin eşine müdahele etti.

CHP'Lİ BELEDİYE'DEN TUTANAK
İnce, kafeden ayrıldıktan bir süre sonra ise CHP'li Yalova belediyesinin zabıta ekipleri işyerine geldi. İnce'yi lokantaya sokmak istemeyen esnafın dükkanı hakkında, zabıta ekipleri tutanak tuttu. Zabıta ekipleri, "Söz konusu işyerinin kafeterya ruhsatının bulunduğu, ancak lokanta olarak iştetildiği tespit edilmiştir" gibi bir gerekçe hazırlayarak, işletmeye tutanak tuttu.

ince-tutanak

YORUM YAP