'Böyle yapanlar bizden değildir'

'Böyle yapanlar bizden değildir'
18.10.2018 20:24:08

Hz Peygamber (s.a.v.) pek çok Hadis-i Şeriflerinde tasvip etmediği halleri yapan bazı kişiler için "bizden değildir" ifadesini kullanır. 

İşte aşağıdaki haberde aynı cümleyi hak eden bir gelişme söz konusu!

AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu'nun kızının babası tarafından sınavsız işe alındığı ama işe hiç uğramadığı ve maaşını da düzenli aldığı ortaya çıktı.

AK Parti Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu'nun kızı Sümeyra, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediyesi Özel Kalemi'nde işe girdi. Ancak Ankara'da yaşayan ve internet üzerinden kedi satışı yapan Sümeyra'nın işe gitmediği ortaya çıktı. Aydan aya hesabına yatan maaşını ise düzenli olarak aldığı iddia edildi.

Yalancılar kralı Sözcü gazetesinden pek çok haberi yalan çıkan Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Ankara'da yaşayan ve Kütahya'daki işine gitmeyen Sümeyra Ordu, hem devletten maaşını alıyor hem de kedi satarak para kazanıyor. Sosyal medyada “sumeyracathouse” adıyla site açan Ordu, yüksek fiyatlara cins kedileri pazarlıyor. Yasalara göre kamu görevlilerinin ticari kazanç elde edecek başka bir işte çalışması ise yasak. Sümeyra Ordu, İnstagram hesabından gezdiği yerlerin fotoğraflarını da paylaşıyor. Son paylaşılanlar arasında Paris'te var...

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ise konu hakkında şunları söylemiş: “Özel Kalem olarak görevli bizde görevli… Bakanlık onayıyla alındı. Ama raporlu. Başkası o görevi yapıyor. Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Ankara'da TOKİ'ye naklen geçmek istiyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?”

  1. Hüseyin Mınık Hüseyin Mınık

    Ülkemizde bu şekilde vergilerimizi kullanan kaç kişi var merak ettim

YORUM YAP