Biz yazdık, şimdi de Cumhurbaşkanı söyledi

Biz yazdık, şimdi de Cumhurbaşkanı söyledi
07.06.2018 19:50:59

Akkalemler yazarı Kemal Özer, Ocak ayında 'Bu yazıyı sakın okumayın' diye yazdı. Ardından da 'Bu cerahat patlarsa tıp FETÖ’sü ne olur' diye sordu. Özer'in yazdıklarını şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi: 'Kardeşim batırıyorsunuz bizi, maliyet çok yüksek. Biz bunun altından kalkamayız ki!

Akkalemler yazarı Can Kemal Özer, Ocak ayında "Bu yazıyı sakın okumayın" diye yazdı. Ardından da "Bu cerahat patlarsa tıp FETÖ'sü ne olur" diye tıp sektöründe soygunu dile getirdi.

Bu yazıdan sonra Kemal Özer'i arayan Maliye Bakanlığı müfettişleri, her şey ortada iken iddiaların ispatını istedi.

Oysa akan lağım ya da resmi adıyla soygunu sıradan insanlardan devlete kadar herkes biliyordu.

Zira önce Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimi, daha sonrada başka başhekimlerde medyaya yaptıkları açıklamalarda itiraf etmişlerdi.

Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı gerçeği. Tıp Fakülteleri iflas etmiş durumda. Diğer hastanelerdeki soygun ise tıp fakültelerinde pek de farklı değil. Çünkü Sağlık Bakanlığı sürekli kamu hastanelerinin açığını kapatarak gerç.eğin üstünü örtüyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: 'Tıp fakülteleri korkunç bir borç içinde'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tıp fakülteleri ile ilgili, 'Kardeşim batırıyorsunuz bizi, maliyet çok yüksek. Biz bunun altından kalkamayız ki' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahurda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gençlerle bir araya geldi. Burada gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, tıp fakülteleriyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

'KARDEŞİM BATIRIYORSUNUZ BİZİ, MALİYET ÇOK YÜKSEK'

Başarının sırrının insanı, parayı ve bilgiyi yönetmekte olduğuna değinen Erdoğan, üniversite yönetimlerine eleştirilerde bulunarak tıp fakültelerinin korkunç bir borç içinde olduklarını dile getirdi.

Üniversite Tıp Fakülteleri'nin devlete devredilmesi gerektiğini ifade ederek işin idari yönetiminin Sağlık Bakanlığı'na bırakılması çağrısında bulunduklarını aktaran Erdoğan, buna itiraz edildiğini anlatarak, "Kardeşim batırıyorsunuz bizi, maliyet çok yüksek. Biz bunun altından kalkamayız ki." dedi.

"BUNU YÖK İLE GÖRÜŞECEĞİM"

Diş Hekimliği Bölümünde okuyan bir gencin, stajlarda kullanılan malzemenin öğrenciler tarafından sağlandığını belirtmesi üzerine Erdoğan, "Ben bunu bilmiyordum. Bunu YÖK'le de görüşeceğim. Ondan sonra, sadece sizin üniversiteniz değil bütün üniversitelerde büyük ihtimalle var. Bunun takibini yapacağım. Öğrencinin orada kullandığı malzemenin ücretini öğrenciden almak kadar Türkiye bu kadar sefil duruma düşmedi." diye konuştu.

'UZAYA BELKİ BİZ DE ASTRONOT GÖNDERME NOKTASINA GELECEĞİZ'

Erdoğan, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden bir öğrencinin, uzay araştırmalarıyla ilgili çalışma yapılıp yapılmayacağına yönelik sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Şu anda uzay bilimleriyle alakalı, öncelikle uzaya uydu fırlatma çalışmalarını başlattık. Bu ne demektir; bizim size ihtiyacımız var. Bu dönem başladığına göre, bundan sonraki, bizzat belki sizler gibi gençlerimizi, uzaya belki biz de astronot gönderme noktasına geleceğiz."

Bazı ülkelerin bu alanda Türkiye'ye üye olmaya başladığını bildiren Erdoğan, "Bize üye olmak suretiyle, ilk üye olanlar daha ucuz bedellerle bizim bu imkanlarımızdan onlar da istifade eder hale geldiler." açıklamasını yaptı.

Kısa zaman içinde uzay bilimleri noktasında Türkiye'nin ciddi bir yere geleceğini kaydeden Erdoğan, o zaman bu bölümde okuyanların değerlerinin artacağını vurguladı.

'YAZ SEZONUNDA SİZLERDEN ÜCRET ALINMAYACAK'

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda kalan bir öğrencinin yaz tatili döneminde yurtta kalmadıkları halde ücret ödediklerini söylemesinin ardından Erdoğan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu'ya seslenerek, "Sinan, ne bu iş? Şimdi Sinan Bey'e talimatı verdim. Onlar da bu düzenlemeyi yapmışlar. Bundan sonra yaz sezonunda sizlerden ücret alınmayacak." ifadelerini kullandı.

Başka bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rehberlik ve Psikoloji Bölümünün önemli bir alan olduğunu, bu bölümü okuyanların iş bulmada sorunu olmaması gerektiğini anlattı.

Erdoğan, yeni yönetim sistemiyle Rehberlik ve Psikoloji alanının ne kadar önemli olduğunun ortaya çıkacağını kaydetti.

Bir başka öğrencinin, öğrenim gördüğü üniversitenin derslik ve amfi yetersizliğine dikkati çekmesi üzerine Erdoğan, "Yeni üniversitelerde böyle bir sorun yok. Bunlar maalesef eski dönemlerden kalma üniversitelerin sorunu ve bu üniversitelerde gerek dekanlarımızın, gerek rektörlerimizin çok büyük vebali var. Yani bunlara bizim tahsis ettiğimiz ödenekleri yerinde kullanamadılar." değerlendirmesinde bulundu.

KEMAL ÖZER'İN İLGİLİ MAKALELERİ

Bu yazıyı sakın okumayın

Bu cerahat patlarsa tıp FETÖ'sü ne olur

 

YORUM YAP