Biz değil Amerika ispatladı: Kanser yapıyor

Biz değil Amerika ispatladı: Kanser yapıyor
03.11.2018 11:48:17

Yüksek cep telefonu radyasyonunun hayvanlarda kansere yol açtığı ispatlandı

Amerikan Ulusal Toksikoloji (NTP) Programı yüksek cep telefonu radyasyonunun hayvanlarda kansere yol açtığını açıkladı.

NTP 2G ve 3G cep telefonu teknolojisi (siz birde 4G'yi düşünün)  kullanan radyo frekansı radyasyonu hakkında sıçan ve fareler üzerine yaptığı araştırmayı tamamladı. Araştırmanın sonuçları Amerikan Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü tarafından 1 Kasım'da açıklandı.

NTP'nin sonuç raporuna göre 2G ve 3G gibi cep telefonlarında kullanılan radyo frekansı radyasyonuna yüksek miktarda maruz kalmanın erkek sıçanlarda kanserli kalp tümörüne yol açtığına dair açık deliller tespit edildi.

Dr. Bucher “Erkek sıçanlardaki tümör ile radyo frekansı radyasyonu arasındaki bağın gerçek olduğuna inanıyoruz. Dışarıdan gelen uzmanlar da bunda hemfikir" diye ekledi.

30 milyon Amerikan doları bütçeye sahip NTP çalışması 10 yıldan fazla sürdü. Araştırma bugüne kadar 2G ve 3G kullanılan radyo frekansı radyasyonuna maruz kalan hayvanların sağlığı üzerine yapılan en kapsamlı çalışma.

Çocuğunu cep telefonu ile avutanlara olmayacak nasihat

Siz siz olun çocuğunuzu yatağa bile cep telefonu ile yatırın. Yatırın ki, başınız beladan kurtulmasın. 

  1. samimi samimi

    Son cümleniz hiç hoş olmamış...bilen yapıyor..yapan doğru davranışının karşılığını zamanı gelince görecek...fakat tarzınız yanlış...düz anlatımdan anlamayanlar için ters anlatım kullanıyorsunuz ancak bu anne baba psikolojisinde bir anlatım oluyor ve tersten algılanıyor...anne - baba diyorum... çocuğunun ateşe atılmasını nasıl istemezse toplumdaki ümmet bilinci de din kardeşinin ateşe atılmasını önlemek bilincine erişmek ve siz de bunu yapıyorsunuz..ancak bunu bilmeyen ve farkında olmayanlar için dozun sınırı aştığında şeytan burdan da yakalamayı çok iyi biliyor...buna fırsat vermek lazım...

YORUM YAP