'Biyolojik saldırı var' dedik kimse dinlemedi peki şimdi ne olacak?

'Biyolojik saldırı var' dedik kimse dinlemedi peki şimdi ne olacak?
11.09.2018 22:51:59

Bir ilde daha şarbon karantinası

Akkalemler.com olarak, ilk haberle birlikte biyolojik saldırı ihtimalini dile getirdik, tedbir alınmasını istedir, üzgünüz galiba haklıyız!

Kayseri'de Bünyan ilçesi Büyüktuzhisar Mahallesi ile Pınarbaşı ilçesinin Üçpınar Mahallesi'nde şarbon karantinası uygulanıyor.

Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, şarbon hastalığı nedeniyle Bünyan ve Pınarbaşı'nda 2 bölgenin karantina altına alındığını açıkladı. Ergül, hastalığın görüldüğü hayvanların aşılamalarına başlanıldığını belirterek, "Tarım İl Müdürlüğümüzde  görevli veteriner hekim arkadaşlarımız hemen o bölgeleri karantina altına aldılar" diye konuştu.

“KONTROLLER YAPILAMIYOR”

Kayseri'de Bünyan ilçesi Büyüktuzhisar Mahallesi ile Pınarbaşı ilçesinin Üçpınar Mahallesi'nde şarbon karantinası uygulanıyor..

İL MÜDÜR VEKİLİ TEMİZ:  2 BÖLGEDE KARANTİNA UYGULAMASI SÜRÜYOR

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Ayhan Temiz, şarbon konusunda gerekli önlemlerin alındığını ve kontrollerin sürdüğünü söyledi. İhbarlar sonucunda Pınarbaşı ve Bünyan ilçesinde şarbon vakasına rastlanıldığını ifade eden Temiz, "Ekiplerimiz söz konusu ihbarların ardından harekete geçerek gerekli müdahaleleri yaptı. Şu an Pınarbaşı ilçesi Üçpınar Mahallesi ve Bünyan ilçesi Büyüktuzhisar Mahallesi'nde karantina uygulaması başlattık. Bünyan'daki geçtiğimiz hafta yaşandı. İlk hayvan ölümünden sonraki 15 gün içerisinde başka bir sıkıntı yaşanmazsa karantina uygulaması sona erecek. Vatandaşlarımız açısında da bir sıkıntı yok Gerekli önlemleri aldık ve almaya da devam ediyoruz. Aşılamalar da yapıldı. Endişe edilecek bir durum yok" diye konuştu.

FETÖ ŞEREFİSİZİNE DİKKAT

FETÖ'cü şerefsizler ise sosyal medyada şarbon yalanları yayarak korku ve panik oluşturmaya çalışıyor. Biyolojik saldırı ihtimali olmakla birlikte şimdilik korkulacak bir durum yok. Ancak devletin bu saldırıyı FETÖ'cülerin yapma ihtimali üzerine yoğunlaşmalı! Şarbon görülen yerlerd eherkes ve her şey sorgulanmalı!

İŞTE İLGİLİ HABER VE MAKALELER

Türkiye'ye yönelik şarbon saldırısı

Şarbon ve biyolojik silahlar

 

YORUM YAP