Bir akademisyen, Allah'ı gördüğünü söyledi, her şokta

Bir akademisyen, Allah'ı gördüğünü söyledi, her şokta
01.11.2018 23:14:19

TRT'de yayınlanan ve Pelin Çift'in sunduğu ‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi' programına konuk olan Doç. Teyfur Erdoğdu, rüyasında Allah'ı, peygamberi gördüğünü söylüyor ve yanındaki kişi ise bunu takdir ediyorlar. 

Şimdi gündem bu adademisyen...

 

DAHA ÖNCEDE 'AYETLERE HİKAYE Mİ DİYORSUNUZ' TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI

Anlattıklarına İlahiyatçı Prof. Şinasi Gündüz'ün "hikaye" ve "öykü" demesi üzerine sinirlenen Teyfur Erdoğdu, "Siz Kur'an-ı Kerim'in ayetlerine hikaye mi diyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

Böyle bir şey söylemediğini ifade eden Gündüz, ağzından çıkmayan sözler yüzünden suçlandığını söyledi.

 

  1. samimi samimi

    İkinci videoda bu akademisyen çok provakatif davranmış, olmayan şeyleri bir çırpıda diğer zaat’a yükleyivermiş.. bu konuşmalardan fayda sağlanacaksa ennn güzellllkonuşma şekli tercih edilmeli ve böyle saldırgan davranmaktan vazgeçilmeli..güzel bir konu konuşulurken böyle çirkinliğe fırsat verilmemiş olsun..kurandan dahi konuşulurken şeytan ; olmayan bir şeyi varmış, söylenmeyen bir şeyi söylenmiş gibi yanılgıya düşürerek bu konuşmalardan çıkacak hayrı engellemiş oluyor...böylece insanlar körü körüne tartışmış oluyor...

  2. samimi samimi

    Ayrıca dikkat edin başka kanallar bunu “akademisyen Allah’ı gördüğünü söylüyor” diyerek olayı başka boyuta çekme çabasındayken herkes bilir ki rüyada Allah kelimesinin geçmesi ve Allahı hatırlatan Allah lafzının geçtiği bir yazı veya başka bir şey dahii sohbet esnasında bu şekilde söylenmeye müsaittir...ilk bunu duyduğumda kanalların verme tarzına kapılarak çok tuhaf gelmişken, adamı dinlediğimde cümlede geçme şekline ve hangi kelimeden sonra ne söylediğine göre olağan...

  3. samimi samimi

    Leyla ile ilgili olan rüyasında Leyla ile ilgili şeyler görür....Mevla ile ilgilenen de mevla ile ilgili şeyler görür..kendisi de söylüyor hep bu konularla uğraştığını...gerçekçi düşündüğünüzde böyle bir sohbette rüyasında bunları görmek isteyen biri için bunlar güzel şeylerdir...tuhaf olan böylesi rüya gördüm diyen birilerini mübarek biri olarak görmek ve peşinden gitmeye kalkmaları...herhalde Pelin de bunu yapacak değil ya... sadece sohbeti ne güzeeeel...diye abartmışlar... ayrıca bu haber mi? ne...?

YORUM YAP