Alper Altun

Beyaz bir sayfaya Akkalemler'le…

09.07.2018 01:53:43

Allah'ın adıyla yani Bismillah diyerek yeni bir başlangıç yapıyoruz.

Ak Kalemler isimli yeni oluşumda yer almak hem sevindirdi hem de büyük bir sorumluluk hissettirdi.

Gazeteci Yazar Kemal Özer'in davetini hızla kabul ettim.

Bundan sonra elimden geldiğince bilgilendirici, düşündürücü kimi zaman da daha çok araştırmaya teşvik eden yazılarla yeni haber siteniz Ak Kalemler'de olacağım.

Siyaset, ekonomi, teknoloji, eğitim, uluslararası ilişkiler, İslam coğrafyası ilgi alanlarım arasında.

Bu konularda yazılarıma rastlayacaksınız çoğunlukla.

Nadiren de seyahatlerimle ilgili izlenimleri aktaracağım burada..

Haftada 6 gün ekranda haber aktaran ve bunu 20 yıldır sürdüren bir gazeteci olarak da gündeme ilişkin yazılar olmazsa olmazlarımız arasında.

Yeni bir sistem

9 Haziran Pazartesi itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi resmen başlıyor.

Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan yeminini ettikten sonra ilk Cumhurbaşkanlığı kararnamesi de aynı gün çıkmış olacak. Bugün ilk kabinedeki isimleri de öğrenmiş olacağız.

TBMM dışından isimler oluşacak kabinede, 2 yada 3 milletvekilinin de yani Meclis içinden isimlerin de olacağını son açıklamasıyla öğrendik Cumhurbaşkanı'ndan.

Ama bu isimler arasında Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı'nın yardımcısı olmayacağı da netlik kazandı. Çünkü son Başbakan Yıldırım'ın 600 milletvekilli yeni Meclis'in ilk başkanı olacağı da Ak Parti'nin adayı olacağının ilan edilmesiyle netlik kazandı. Çünkü Devlet Bahçeli daha önce MHP'nin, Ak Parti'nin adayını destekleyeceğini söylemişti.

Yeni sistemle Türkiye'mizin önündeki iç ve dış engelleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde aşıp dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi arasına girme hedefine en kısa zamanda varmasını temenni ediyoruz.

Böylece vatandaşlarımızın dışında bize dua eden, bizlere gıptayla bakan, başarılarımızla gurur duyan dünyanın dört bir tarafındaki kardeşlerimizin de bizimle birlikte güçlenmesini ümit ediyoruz.

Emir alan Türkiye özlemiyle yanıp tutuşan büyük devletlerin, heveslerinin kursaklarında kalmasıyla sonuçlanan son seçimin ertesinde, yeni sisteme sahip Türkiye'yi artık kabul etmekten başka çare kalmadığını anlamalarını istiyoruz.

Böyle olmazsa ve eski oyunlarla Türkiye'ye çelme takmaya devam ederlerse Yeni bir yol ve yön çizeceğimizin de artık daha kolay olacağını görüyoruz.

Vel hasıl-ı kelam bizlerin çalışması, Allah'ın da yardımıyla daha güzel günlere doğru ilerlemeye devam edeceğiz.

Tren kazası

İlk yazımı yazdığım sıralarda Trakya bölgesindeki yoğun yağışlar sonucu raylarda bir sorunun olması nedeniyle Uzunköprü-Halkalı treninin 5 vagonu Çorlu'da yoldan çıktı. 362 yolcu ve 6 perrsonel vardı.

10 kişi hayatını kaybetti. 73 kişi de yaralandı. Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah ölenlerin sayısı artmaz.

YORUM YAP