Beştepe'deki tarihi ana neden katılmadılar?

Beştepe'deki tarihi ana neden katılmadılar?
10.07.2018 12:43:11

Yabancı devlet adamlarının yanı sıra Erdoğan'ın seçim başarısı nedeniyle siyasi hayatları biten Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz Beştepe'deki törene katılırken, Davutoğlu ve Babacan yer almadı. Peki neden?

Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni için 6 bin kişi Beştepe'ye davet edildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen tören, katılımcı sayısı ve çeşitliliği bakımından dünyadaki en önemli devlet başkanlığı törenlerinden biri oldu.

Törene yurt dışından 22 ülkenin devlet başkanı katıldı.

TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz,
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,
TBMM Başkan Adayı Binali Yıldırım,
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,
TBMM eski Başkanları İsmail Kahraman, Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin,
Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eşi Berna Yılmaz,
Eski Başbakan Tansu Çiller,
Eski Başbakan Yıldırım Akbulut katıldı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ise katılmadı.

DAVUTOĞLU NEREDEYDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Meclis'te yemin ettiği sırada eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın Ermenek'te tarihi ve turistik yerlerde gezide oldukları ortaya çıktı. Davutoğlu ve Babacan Beştepe'deki törene de katılmadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Meclis'te yemin etmişti. O sırada henüz kabine belli olmamış ekonomi yönetimi için Ali Babacan ismi de henüz gündemden düşmemişti.

Erdoğan'ın Meclis'te yemin ettiği sırada Ali Babacan'ın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Karaman'ın Ermenek ilçesinde tarihi ve turistik yerlerde gezide olduğu ortaya çıktı. Davutoğlu ve Babacan'a eşleri de eşlik etmiş...

EŞLERİYLE BİRLİKTE TURİSTİK GEZİ YAPTILAR

Ermenek'e eşleriyle birlikte giden Davutoğlu ve Babacan, tarihi ve turistik yerlere ziyaretlerde bulundu. Zeyve Pazarı ve tarihi Ulu Cami'yi ziyaret eden Davutoğlu ve Babacan'a yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. Davutoğlu ve Babacan, Ermenek'ten Davutoğlu'nun memleketi olan Konya'nın Taşkent ilçesine geçerek geziyi sürdürdü.

YORUM YAP