BBC bağımsız zannedenlere

BBC bağımsız zannedenlere
09.08.2018 23:27:19

İsrail'den fırça yiyen BBC, Gazze haberinin başlığını değiştirdi

İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırısında Filistinli bir kadın ve 18 aylık bebeğinin öldürülmesi haberini ilk etapta 'İsrail hava saldırısında bir kadın ve bir çocuk öldürdü' diye servis eden BBC, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nahshon'un Twitter üzerinden yaptığı uyarının ardından haber başlığını 'İsrail'e roket düşmesinin ardından Gazze'de bir kadın ve bir çocuk öldürüldü' olarak değiştirdi.

İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırısında Filistinli bir kadın ve 18 aylık bebeğinin öldürdü. Olayı haberleştiren BBC ilk etapta 'İsrail hava saldırısında bir kadın ve bir çocuk öldürdü' diye servis etti.

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon attığı tweet'le BBC'yi uyarmasının ardındın haberin başlığını değiştiren BBC "İsrail öldürdü" ifadesini çıkardı.

BBC, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon'un Twitter üzerinden yaptığı uyarının ardından haber başlığını 'İsrail'e roket düşmesinin ardından Gazze'de bir kadın ve bir çocuk öldürüldü' olarak değiştirdi.

 

 

YORUM YAP